Poznań: POSiR zamierza przeprowadzić renowację obiektów nad...

  Poznań: POSiR zamierza przeprowadzić renowację obiektów nad Rusałką

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Trasy wokół Rusałki to ulubione miejsca biegaczy, rowerzystów. Niestety, obiekty przy plaży (restauracja, scena, boiska) nadają się do gruntownego r

  Trasy wokół Rusałki to ulubione miejsca biegaczy, rowerzystów. Niestety, obiekty przy plaży (restauracja, scena, boiska) nadają się do gruntownego remontu ©Paweł Miecznik

  - Trzeba przywołać dzierżawcę terenu nad Rusałką do porządku! - apelują poznaniacy, którzy spacerują i spędzają wolny czas nad jeziorem na Golęcinie.
  Trasy wokół Rusałki to ulubione miejsca biegaczy, rowerzystów. Niestety, obiekty przy plaży (restauracja, scena, boiska) nadają się do gruntownego r

  Trasy wokół Rusałki to ulubione miejsca biegaczy, rowerzystów. Niestety, obiekty przy plaży (restauracja, scena, boiska) nadają się do gruntownego remontu ©Paweł Miecznik

  Co ich denerwuje? Jak mówią, są to zaniedbane budynki, które swój okres świetności przeżywały w czasach PRL-u, "za późnego Gierka". Niestety, dziś niewiele pozostało z czasów ich prosperity. - To, co się tam znajduje, to katastrofa. Zamiast estetycznej infrastruktury można zobaczyć walące się budy ze złuszczającą się farbą - narzeka Bogusław Kluczyński.

  Zdanie to podziela Roman Napierała, który wokół Rusałki prawie codziennie biega. Choć przyznaje, że obdrapane budynki, w których mieszczą się lokale gastronomiczne, są potrzebne mieszkańcom, to narzeka na ich estetykę.
  - Pawilony są brzydkie, a czasy ich świetności minęły pewnie ze 30 lub 40 lat temu - podsumowuje.

  Teren ten należy do Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jednak niektóre z budynków są dzierżawione przez jedną z poznańskich firm. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze w tym tygodniu ich stan ma zostać dokładnie sprawdzony przez POSiR.

  - Wybieram się tam osobiście w czwartek - deklaruje Ryszard Żukowski, dyrektor POSiR. Dodaje też, że choć nie otrzymywał on od spacerowiczów sygnału o niepokojącym stanie budynków przy plaży, to jego pracownicy po zimie monitorowali sytuację nad jeziorem. W kasie POSIR-u są także przygotowane pieniądze na ich renowację. - W tej chwili przygotowujemy przetarg na odnowienie infrastruktury nad Rusałką - informuje Ryszard Żukowski.

  Sezon rusza 15 czerwca. Zatem być można uda się dokonać potrzebnego remontu, do czasu kiedy poznaniacy zaczną masowo korzystać z kąpieliska.
  - Gdy zacznie się robić ciepło, chcemy widzieć zadbany teren z możliwością kupienia czegoś do jedzenia i picia - mówią zgodnie mieszkańcy spędzający wolny czas na Golęcinie.

  To ważny ośrodek rekreacyjny
  Nie tylko latem mieszkańcy Poznania chętnie spędzają czas i uprawiają sport nad Rusałką. Dużym zainteresowaniem co roku cieszy się zimowe Grand Prix Poznania w biegach przełajowych. Tylko w tym roku, w biegu głównym wzięło udział ponad 400 osób. Tereny położone nad jeziorem są także miejscem, gdzie noworoczne życzenia składają sobie od 15 lat rowerzyści. To dla nich okazja, by wymienić się informacjami o imprezach kolarskich w 2011 roku, wygrać mapy, akcesoria kolarskie oraz inne cenne upominki. Nad Rusałką tłumnie stawiają się również pasjonaci wędkarstwa. Mogą bowiem złowić tam węgorza europejskiego, amura białego, leszcza, lina, szczupaka pospolitego czy okonia europejskiego.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo