Policja: Trzeci złodziej pierścienia ujęty [WIDEO]

  Policja: Trzeci złodziej pierścienia ujęty [WIDEO]

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Policja: Trzeci złodziej pierścienia ujęty [WIDEO]

  ©archiwum

  43-letni Mirosław F. z Gniezna, trzecia z osób podejrzanych o udział w kradzieży pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego, jest w rękach policji. Tak jak ujęta wcześniej dwójka, został aresztowany.
  Policja: Trzeci złodziej pierścienia ujęty [WIDEO]

  ©archiwum

  - Mieczysław W., Barbara R. i Mirosław F. są podejrzani o to, że 6 lutego wspólnie i w porozumieniu ukradli z katedry gnieźnieńskiej pierścień o wartości 40 tys. złotych - informuje Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

  ZOBACZ FILM: Złodzieje pierścienia w rękach policji

  Zdaniem śledczych, podejrzani wyważyli zamek patentowy gabloty i zabrali pierścień. Podczas przesłuchań przyznali się do winy i wyjaśnili, że pierścień został zniszczony.

  - Pierścień bez kamieni i wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej został sprzedany w kraju, a kamienie wywiezione do Antwerpii. Złodzieje uzyskali za nie 50 euro - mówi prokurator Mazur-Prus. I zaznacza, że policja stara się odnaleźć osoby, które kupiły i prawdopodobnie przetopiły pierścień.

  Wiadomo, że złapani w czwartek w hotelu w Pelplinie Mieczysław W. i Barbara R. trudnili się kradzieżami pieniędzy z kościelnych skarbonek. Śledczy nie chcą jednak mówić o Mirosławie F., złapanym w miniony piątek. - Jego rola w przestępstwie jest badana - mówi krótko Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Nieoficjalnie mówi się jednak, że to właśnie Mirosław F. powiadomił policję o tym, kto mógł być zamieszany w kradzież pierścienia prymasa (jak mówił w ubiegłym tygodniu wielkopolski komendant wojewódzki policji, Krzysztof Jarosz, to była informacja przełomowa dla śledztwa). Czy to prawda, a jeśli tak, dlaczego zdradził wspólników? To jest jeszcze sprawdzane.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powtórka

  Robert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  26 lat temu zniszczono trumnę św Wojciecha znajdująca sie w głównej nawie ołtarza w katedrze.było to dokładnie w nocy z dnia 18/19 marca 1986 wtedy w tydz po milicja ujęła sprawców odzyskała...rozwiń całość

  26 lat temu zniszczono trumnę św Wojciecha znajdująca sie w głównej nawie ołtarza w katedrze.było to dokładnie w nocy z dnia 18/19 marca 1986 wtedy w tydz po milicja ujęła sprawców odzyskała elementy nie wszystkie co prawda ale jednak.Pamietam jak 23kwietnia w uroczystość św Wojciecha prymas Glemp mówił podczas homili na balkonie pałacu arcybiskupiego dziś mamy to samo ale policja nie odzyskała piercieniazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo