Poznań: Dziś święto teatru. Gdzie warto się wybrać?

  Poznań: Dziś święto teatru. Gdzie warto się wybrać?

  MMR

  Aktualizacja:

  W niedzielę obchodzimy 50. Międzynarodowy Dzień Teatru. Jak można go świętować w Poznaniu? Zwiedzanie kulis Teatru Nowego, spektakle w Teatrze Castingowym mplusm, ostatni dzień Wiosny Młodych 2011 w Centrum Kultury Zamek i koncert galowy w Teatrze Muzycznym - to tylko wybrane atrakcje dla miłośników teatru w stolicy Wielkopolski.
  W Teatrze Nowym we foyer Sceny Głównej od południa otwarta jest wystawa fotografii teatralnych Marty Stawskiej-Puchalskiej. Ale to dopiero początek świętowania. Po wernisażu przewodnik pokaże kulisy teatru. Na deser przewidziane są spotkania z aktorami Teatru Nowego oraz przygotowane, przez dzieci aktorów i pracowników instytucji, specjalnie na ten dzień przedstawienie (godz. 17 na Scenie Nowej).

  Rodzice z dziećmi mogą wybrać się również do Teatru mplusm. O godz. 17 wystawiona zostanie tam bajka pt. "Jak Królewna Mgiełka głos straciła". Spektakl zakończy się spotkaniem z bohaterami oraz bajkowym malowaniem twarzy. Niedziela to także ostatni dzień Wiosny Młodych 2011 w Centrum Kultury Zamek. Wystawione zostaną spektakle "Pan Satie" (godz. 13, sala 218), "Homage a Pina Bausch" (godz. 17, Sala Pod Zegarem), "Życie jakieś" (godz. 19.30, sala 218), "Stefan C." (godz. 20, sala 322a) oraz "Murzyni" (godz. 21, Sala Pod Zegarem).

  W Teatrze Muzycznym wręczone zostaną natomiast statuetki Biały Bez. W gali prowadzonej przez Agatę Młynarską oraz Daniela Kustosika wezmą udział najpopularniejsi aktorzy poznańskich scen. Statuetkę dla najpopularniejszego aktora odbierze Marcin Ryl-Krystianowski z Teatru Animacji, natomiast wyróżnienie - Michał Kaleta z Teatru Polskiego. Nagrodę w kategorii Śpiewak przyznano Karolinie Garlińskiej-Ferenc z Teatru Muzycznego, wyróżnienie - Annie Lasocie z tego samego teatru. Biały Bez 2010/2011 w kategorii Tancerz trafi natomiast w ręce Dominika Muśko z Teatru Wielkiego. Wyróżniony został również tancerz Łukasz Kaczmarek z Teatru Muzycznego.

  Dzisiejszy dzień, ustanowiony 1961 roku w Wiedniu podczas kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, ma być świętem nie tyle dla samych aktorów, co dla widzów. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Teatru upłynie pod hasłem "Teatr potrzebą dla wielu".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo