Polityka: Poseł Tomasz Górski 14 głosami ocalił swój...

  Polityka: Poseł Tomasz Górski 14 głosami ocalił swój immunitet

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański poseł PiS Tomasz Górski, któremu prokuratura chce postawić zarzut oszustwa, zachowa immunitet. Oznacza to, że tak długo, jak będzie posłem, pozostanie bezkarny.
  Wczoraj w sprawie uchylenia immunitetu głosował Sejm. "Za" było 217 posłów, "przeciw" 53, a od głosu wstrzymało się 152. Pozostałych 38 posłów nie przyszło na głosowanie. Wniosek nie przeszedł, bo potrzebna była bezwzględna większość, czyli 231 głosów. - Choć nie rozstrzygam o winie posła, to byłem za uchyleniem jego immunitetu. Od oceniania takich spraw jest bowiem niezależna prokuratura i niezawisły sąd - podkreśla poseł PO Dariusz Lipiński.


  - Ja też byłem "za". Wniosek nie przeszedł głównie dzięki postawie posłów PiS, SLD i częściowo PSL, którzy albo byli przeciw, albo wstrzymali się od głosu - mówi poseł Jacek Tomczak z PJN, dawniej w
  PiS.

  Wcześniej przeciwko uchyleniu immunitetu Górskiego była sejmowa Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. To ona na początku marca opiniowała wniosek poznańskiej Prokuratury Okręgowej dotyczący uchylenia immunitetu poznańskiego polityka. Wówczas żaden z członków komisji nie przychylił się do wniosku śledczych.

  Jak wynikało ze słów jednego z członków komisji, posłowie w niej zasiadający doszli do wniosku, że Górskiego z zarzutów nie powinien rozliczać sąd lecz... wyborcy. Podkreślano, że pozbawianie posła immunitetu tuż przed wyborami spowodowałoby, iż swoją kampanię wyborczą prowadziłby, mając nierozstrzygniętą sprawę karną.

  Zarzuty, których Górski na razie nie usłyszy, związane są z jego działalnością w rodzinnych sklepach meblowych. Polityk miał wyłudzać pieniądze od firmy współpracującej z rodziną Górskich. Dochodzić miało do tego pod koniec lat 90.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo