Poznań: Uwaga! Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS-u

  Poznań: Uwaga! Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS-u

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu zgłosiło się w ostatnich dniach kilka starszych osób z rejonu Jeżyc i Łazarza informując o tym, że do ich domów przychodzą osoby, które przedstawiają się jako pracownicy ZUS-u i każą podpisywać jakieś oświadczenia. Okazuje się, że to nieprawda, więc przestrzegamy przed oszustami.
  - Osoby, które w ostatnim czasie krążą po domach seniorów i zbierają podpisy pod różnego rodzaju oświadczeniami, nie są przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - twierdzi Marlena Nowicka, rzeczniczka I Oddziału ZUS-u w Poznaniu. - Kontakt Zakładu z emerytami odbywa się listownie lub w naszych placówkach. Pracownicy ZUS-u odwiedzają osoby starsze jedynie z okazji jubileuszu ukończenia 100 lat życia, aby wręczyć im list gratulacyjny i decyzję o przyznaniu dodatku specjalnego, ale o tej wizycie osoba zainteresowana jest wcześniej zawiadamiana.


  Policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kategorycznie odradzają wpuszczanie do domu jakichkolwiek obcych osób, obojętnie za kogo by się nie podawały. W ten sposób bowiem dochodzi do wielu napadów, kradzieży i oszustw.

  - Nawet jeśli osoba nie stała się ofiarą oszustwa, bo jak na razie nie wiemy, jakie dokumenty ci starsi ludzie podpisali, warto o takiej próbie zawiadomić najbliższy komisariat policji - radzi Joanna Kęcińska z wydziału prewencji KM Policji w Poznaniu. - Z doświadczenia wiemy, że oszuści nigdy nie poprzestają na jednej takiej próbie, policja powinna więc wiedzieć o tego rodzaju procederze, żeby ustrzec przed nim innych.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  iug

  ih (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

  nie rozumiem?? przecież ZUS to są oszuści!!!
  jaki ten język polski jest karkołomny!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo