Wielkopolska: Kolejna misja wicemarszałka Wojtasiaka. Tym...

  Wielkopolska: Kolejna misja wicemarszałka Wojtasiaka. Tym razem do Brazylii

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W sobotę 2 kwietnia na kolejną tygodniową wizytę do Brazylii udaje się misja gospodarcza pod przewodnictwem Leszka Wojtasiaka, wicemarszałka województwa wielkopolskiego. W planach jest między innymi podpisanie umowy między Lechem Poznań a piłkarskim klubem z prowincji Parana.
  Pięć wielkopolskich firm weźmie udział w odbywających się w Sao Paulo targach. Wśród nich jest firma Chifa oraz jeden z największych dystrybutorów kawy i herbaty w Europie Wschodniej. Jak nas poinformował wicemarszałek Leszek Wojtasiak, spotka się on także z nowym gubernatorem stanu Parana, regionem, z którym Wielkopolska współpracuje.

  - Moja wizyta jest odpowiedzią na zaproszenie gubernatora - mówi Leszek Wojtasiak. - Będziemy rozmawiać o możliwych formach współpracy z tym regionem Brazylii. W naszej delegacji jadą także przedstawiciele policji, Politechniki Poznańskiej oraz Lecha Poznań.
  Podczas wizyty w Paranie podpisana ma zostać umowa z tamtejszym klubem sportowym dotycząca szkolenia młodych zawodników.

  - Rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku, gdy delegacja z Parany gościła w Poznaniu - mówi wicemarszałek. - Uzgodniono wszystkie szczegóły i w Brazylii podpisane zostanie już konkretne porozumienie.

  Zgodnie z ustaleniami, do Kolejorza na rok trafić ma trzech obiecujących młodych zawodników. Mają oni uzyskać kartę zawodniczą. Koszty ich pobytu w poznańskim klubie ponosić będzie klub z Parany. Po roku Lech Poznań będzie miał możliwość wykupienia piłkarzy, mogą oni trafić także do innych klubów europejskich lub powrócić do Brazylii.

  Brazylijczycy są także zainteresowani współpracą w dziedzinie bezpieczeństwa.

  - Podczas wizyty brazylijskiej delegacji w Poznaniu doszło do krótkiego spotkania z poznańskimi funkcjonariuszami policji - mówi Leszek Wojtasiak. - Teraz będzie czas na bardziej szczegółowe ustalenia dotyczące współpracy. Brazylijczycy chcą między innymi skorzystać z doświadczeń naszej policji związanych z zabezpieczaniem imprez masowych, w tym głównie sportowych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo