Poznanianka Ewelina Wojnarowska mistrzynią Europy w kajakarstwie!

Ewelina Wojnarowska odniosła w niedzielę w Racicach największy sukces w swojej karierze Fot. Jantex.sk
28-letnia Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) odniosła w niedzielę swój największy sukces w karierze. Poznanianka została bowiem mistrzynią Europy w kajakarstwie w konkurencji olimpijskiej K1 500 m. Nasza zawodniczka ma szczęście do toru w czeskich Racicach, bo przed rokiem wygrała na tym samym dystansie zawody Pucharu Świata.

- Nie wierzę za bardzo w prawo serii czy szczęśliwe miejsca, ale nie miałabym nic przeciwko temu, żeby znów odegrali mi Mazurka Dąbrowskiego - mówiła cztery dni temu przed wyjazdem na ME doświadczona kajakarka. Podopieczna Tomasza Kryka dzień wcześniej z koleżankami z reprezentacji wywalczyła czwarte miejsce w wyścigu czwórek na 500 m.

W niedzielę startował też wicemistrz Europy z soboty w C1 na 1000 m, Tomasz Kaczor. Klubowy kolega Wojnarowskiej na dystansie dwukrotnie krótszym zajął wśród kanadyjkarzy piąte miejsce.

Drugi złoty medal dla Polski w niedzielę wywalczyły w dwójce na 500 m Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. Dzień wcześniej medalistki olimpijskie z Londynu stanęły na drugim stopniu podium w wyścigu na 1000 m.