Poznań: Muzyczne kebaby znowu otwarte

  Poznań: Muzyczne kebaby znowu otwarte

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stojący przed Akademią Muzyczną w Poznaniu kiosk z fast foodami znów otworzył swoje podwoje dla klientów. Pytanie, czy legalnie? Bo nadzór budowlany, który wydał decyzję o wstrzymaniu działalności już w sierpniu zeszłego roku, o sprawie nic nie wie.
  Głównym powodem zeszłorocznej decyzji był brak warunków zabudowy. Wydział Urbanistyki i Architektury odmówił ich wydania spółce Ruch już w marcu 2010 roku. Do tego czasu działalność była prowadzona na zasadzie zgody czasowej. Spółka odwołała się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które wciąż nie podjęło decyzji o przyszłości kiosku.

  - Nie wiem, na jakiej zasadzie wznowiono działalność, dlatego sprawa zostanie wkrótce wyjaśniona - podkreśla Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego dla miasta Poznania. - Z tego, co wiem, SKO nie rozstrzygnęło jeszcze sprawy wydania warunków zabudowy. Nawet gdyby tak było, w tym miejscu nie wydano zgody na zmianę charakteru działalności z kiosku na gastronomię.

  Przeciwny jest także miejski konserwator zabytków, który opiekuje się tym terenem.

  Czerwony kiosk stojący w jednym z najbardziej reprezentacyjnych punktów miasta budzi kontrowersje od dłuższego czasu. Wielu poznaniaków z niechęcią wypowiadało się na temat takiej działalności przy placu Adama Mickiewicza, a na portalu społecznościowym Facebook powstał nawet profil: "Bez kebaba przed Akademią Muzyczną". W akcję włączyło się kilkaset osób.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo