Przepisy są dla ludzi

  Przepisy są dla ludzi

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od jakiegoś czasu mam wątpliwości dotyczące rozdziału pieniędzy unijnych przez wielkopolski Urząd Marszałkowski. Nic jednak lepiej nie może mnie w nich utwierdzić, niż spostrzeżenia samych zainteresowanych.
  Przepisy są dla ludzi
  Na przykładzie wniosku firmy Multifarma wyraźnie widać, że urząd nie zawsze jest przyjazny dla obywatela. Rozumiem, że istnieją określone procedury, trzeba spełniać ustalone wymogi formalne. Z drugiej jednak strony urząd powinien być dla obywatela, a nie odwrotnie.

  Jeśli oceniający wniosek zwracają się o jego uzupełnienie w postaci przedstawienia tytułu prawnego do nieruchomości (w pierwotnym wniosku tego nie było, bo firma była w trakcie jego załatwiania), to jest to działanie właściwe. Ci sami urzędnicy nie biorą jednak później pod uwagę dostarczonych dokumentów. Podstawą jest fakt, że jakiegoś innego kwitu nie poprawiono. I nie ma zmiłuj, że ta poprawka w prosty sposób wynika z faktu dostarczenia dokumentu, o którego uzupełnienie sami występowali!


  O przydzieleniu dotacji dla takiego czy innego przedsięwzięcia decydować powinny względy merytoryczne, a nie chwytanie się kruczków prawnych. Swoją drogą, jeśli jedno SPA jest ok, a inne nie, to wątpliwości tylko się mnożą.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo