Poznań: Zgaszą światło dla Ziemi

  Poznań: Zgaszą światło dla Ziemi

  Tomasz Nyczka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jak pokazać swoją troskę o środowisko naturalne? Najlepiej gasząc światło...
  W najbliższą sobotę, o godzinie 20.30, zrobią tak pracownicy urzędów, instytucji, ale też poznaniacy w swoich mieszkaniach.

  Podczas ubiegłorocznej akcji, organizowanej przez ekologów z polskiego oddziału WWF, w ciemnościach pogrążyły się m.in. ratusz miejski, Centrum Kultury Zamek, kamienice na Starym Rynku, katedra i most św. Rocha. Teraz ma być podobnie.

  - Polska po raz czwarty włącza się już w akcję - mówi Małgorzata Kosowska z WWF Polska.
  - Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie z Urzędu Miasta, że, podobnie jak w latach ubiegłych, Poznań też weźmie w niej udział. A światła ponownie zgasną w najważniejszych budynkach i najokazalszych miejscach w mieście - dodaje.

  Przedstawiciele organizacji ekologicznych podkreślają jednak, że jest więcej sposobów na to, by zadbać o środowisko na co dzień. Trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia. Jak? Wyłączać zbędne urządzenia elektryczne w domu i w pracy, oszczędzać wodę, najlepiej rezygnując z kąpieli w wannie na rzecz prysznica. Warto też pomyśleć o tym, by, podczas jazdy samochodem stosować się do zasad ecodrivingu, czyli nie przyspieszać i nie hamować zbyt gwałtownie. A najlepiej... przesiąść się do tramwaju, autobusu lub na rower.

  - Ta godzina to tylko symbol i sposób na to, by połączyć się z milionami osób na całym świecie. Nie chodzi o oszczędność. Jednak zmiany, jakie możemy wprowadzić w swoim życiu i podejściu do środowiska naturalnego, spowodują, że będziemy wydawać mniej pieniędzy - przekonuje Małgorzata Kosowska.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgasza swiatło

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

  Biedna energetyka (ENEA) będzie musiała podnieść ceny bo spadnie zużycie. Zużywam wszystkiego coraz mniej wody, prądu, gazu świadomie oszczędzam chroniąc środowisko. W nagrodę płacę coraz wyższe...rozwiń całość

  Biedna energetyka (ENEA) będzie musiała podnieść ceny bo spadnie zużycie. Zużywam wszystkiego coraz mniej wody, prądu, gazu świadomie oszczędzam chroniąc środowisko. W nagrodę płacę coraz wyższe rachunki z coraz większymi kosztami stałymi pokrywającymi nieróbstwo i niekonkurencyjność dostawców mediów. POMYSŁY NAD WYRAZ DZIWNEzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo