Leszno: Policja rozbiła szajkę oszustów

  Leszno: Policja rozbiła szajkę oszustów

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Leszczyńscy policjanci rozbili grupę oszustów, którzy wyłudzali odszkodowania. Sfingowali co najmniej cztery kradzieże samochodów i zaaranżowali kilka stłuczek, by w ten sposób wzbogacać się kosztem firm ubezpieczeniowych.
  Na wniosek policji sąd rejonowy aresztował tymczasowo bossa szajki. Przestępcom grożą kary do ośmiu lat więzienia.

  Mundurowi wpadli na trop oszustów po ostatniej kradzieży samochodu osobowego, do której miało dojść w połowie marca. Wtedy mieszkaniec powiatu leszczyńskiego zgłosił zaginięcie peugeota 308.

  Złożone przez niego zeznania zawierały wiele nieścisłości, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Okazały się one uzasadnione, bo w ciągu kilku dni udało im się ustalić, że przestępstwo w rzeczywistości nie miało miejsca.

  - Kradzież została sfingowana, a samochód podstawiony. Chodziło o wyłudzenie odszkodowania z tytułu ubezpieczenia autocasco - wyjaśnia Dawid Marciniak, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

  Trop doprowadził policjantów do dziupli, w której znaleźli częściowo rozmontowanego peugeota oraz masę części pochodzących z innych aut. Ich wartość oszacowano na 110 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej także były kradzione. Zostały zabezpieczone na czas trwania śledztwa. Zatrzymano również czterech mężczyzn.

  - Ustaliliśmy, że wspólnie w okresie od 2006 do 2011 roku przygotowali co najmniej cztery sfingowane kradzieże i upozorowali co najmniej trzy kolizje drogowe - mówi Marciniak.

  Zatrzymani przyznali się do winy. Wyłudzili łącznie około 150 tysięcy złotych. Pomysłodawcę przestępczego procederu sąd aresztował na dwa miesiące. Pozostali na proces czekać będą pod policyjnym dozorem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo