Poznań: Będzie kolejna edycja akcji "Trzymaj...

  Poznań: Będzie kolejna edycja akcji "Trzymaj ciepło"

  Andrzej Janas

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Będzie trzecia edycja akcji "Trzymaj ciepło". Z pewnością informacja ta ucieszy tych wszystkich poznaniaków, którzy na początku grudnia usiłowali zarejestrować swoje domy do bezpłatnych badań termowizyjnych organizowanych przez miasto. Udało się to wówczas 625 osobom, a wolne miejsca wyczerpały się po 47 minutach.
  Ponieważ Dalkia (która sponsoruje akcję) zgodziła się na dalsze finansowanie, w przyszłym sezonie znów będzie okazja do przebadania swojego domu pod względem termomodernizacji.

  Najprawdopodobniej podczas trzeciej edycji akcji zbadane zostanie około 300-400 domów, zaś zapisywać się będzie można w połowie listopada. O dokładnym terminie oczywiście poinformujemy.

  Jak podliczono, podczas badań termowizyjnych, które trwały od 7 grudnia do 28 lutego, dwie ekipy z Dalkii przepracowały w terenie prawie 1000 godzin. Nie był to jeszcze koniec, bo właściciel każdego badanego obiektu otrzymał drogą mailową opis swojego domu wraz ze zdjęciami oraz informacją, jakie wady termiczne ma jego budynek.

  Jak twierdzą fachowcy, wśród zbadanych domów nie było obiektu z idealną izolacją. W starszych konstrukcjach czerwony kolor (oznaczający na zdjęciach największy ubytek ciepła) pojawia się na dachach, oknach i luksferach, natomiast w nowych domach (budowanych już z uwzględnieniem nowoczesnych standardów) okazuje się często, że nowe szczelne okna czy drzwi są źle zamontowane i też wypuszczają ciepło z domu.
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo