Gazeta Krakowska: UEFA da Euro Krakowowi kosztem Poznania?

  Gazeta Krakowska: UEFA da Euro Krakowowi kosztem Poznania?

  Bartosz Karcz, RED. BOK, ROI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Skontaktowaliśmy się z Adamem Olkowiczem. Stwierdził, że to "kaczka" dziennikarska - mówi Anna Szpytko, rzecznik prezydenta Poznania o informacji "Gazety Krakowskiej". Dziennik napisał, że Poznań straci Euro 2012 na rzecz Krakowa. Olkowicz jest dyrektorem turnieju Euro 2012 w Polsce. Brał udział razem z Grzegorzem Lato, prezesem PZPN w kongresie UEFA w Paryżu. Obecnie jest w drodze do Polski. Anna Szpytko podkreśla, że nie ma przesłanek, by federacja piłkarska podjęła taką decyzję. Przypomina o wizycie Martina Kallena, szefa projektu Euro 2012, który w marcu wizytował stolicę Wielkopolski. Przedstawiciel UEFA powiedział wtedy: - Poznań jest i będzie organizatorem Euro 2012 - powiedział wtedy Kallen. Podkreślił także, że UEFA jest w komfortowej sytuacji biorąc pod uwagę, że stolica Wielkopolski ma już oddany do użytku stadion.
  Stadion w Krakowie

  Stadion w Krakowie ©Wojciech Matusik

  "Gazeta Krakowska" powołała się na serwis pilkarskiekomentarze.com, który poinformował - powołując się na osobę, która uczestniczyła w kolacji przedstawicieli UEFA z prezesem PZPN Grzegorzem Latą - że mistrzostwa Europy zostaną przeniesione z Poznania pod Wawel. Według tego serwisu, UEFA ma ogłosić swoją decyzję jeszcze w marcu.

  W Krakowie na razie nic o tym nie wiadomo. Gdy zapytaliśmy o sprawę doradcę prezydenta Krakowa ds. sportu Barbarę Janik, usłyszeliśmy: - Na razie nie mamy informacji, żeby mecze Euro 2012 miały zostać przeniesione do Krakowa. Myślę, że gdyby tak się miało stać, to jakieś sygnały docierałyby do nas. Dlatego chwilowo nie zajmujemy się tą sprawą. Koncentrujemy się na odbiorach stadionu Wisły i tym, żeby obiekt został jak najszybciej oddany w całości kibicom.

  Na razie fakty są takie, że Poznań ma wciąż problemy ze swoim stadionem. Został on oddany do użytku jako pierwszy polski obiekt na Euro 2012, ale UEFA ma do niego sporo zastrzeżeń. Dotyczą głównie względów bezpieczeństwa. Z tego powodu UEFA ograniczyła liczbę widzów na meczu Ligi Europejskiej, kiedy Lech podejmował Bragę. Wielkim problemem jest również murawa, która wymieniana była już kilka razy, ale ciągle bardziej przypomina kartoflisko. Kolejna wymiana trawy właśnie się rozpoczęła i ponoć tym razem wszystko ma być w porządku. Tylko że podobne zapewnienia padały i wówczas, gdy wymieniano ją poprzednio.

  - To dziwna informacja - mówi "Głosowi Wielkopolskiemu" Juliusz Głuski, rzecznik PZPN. - Nic nam na ten temat nie wiadomo.

  Jak twierdzi Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro 2012, o odebraniu mistrzostw Poznaniowi nie ma mowy.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań i województwo..

  waldeck (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

  wielkopolskie powinno się odłączyć od tej wschodniej części Polski na którą trzeba wciąż pracować ! Od lat my Poznaniacy o tym dobrze wiemy, czas się zastanowić, wszak jesteśmy samowystarczalnym...rozwiń całość

  wielkopolskie powinno się odłączyć od tej wschodniej części Polski na którą trzeba wciąż pracować ! Od lat my Poznaniacy o tym dobrze wiemy, czas się zastanowić, wszak jesteśmy samowystarczalnym województwem.
  Pozdrawiam wszystkich Poznaniaków i Poznanianki :-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań sie promuje za 700 mln zł ?

  A co tam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 22

  Od lat Poznań nie gościł w mediach tak często - w negatywnym świetle, dzięki urzednikom prezydenta.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MISTRZOSTWA W KRAKOWIE

  Andersson (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

  Zobaczcie jak pomiataja Poznaniem: Najpierw mowa o likwidacji centrali WBK na rzecz Wroclawia, teraz pogloski o przeniesieniu rozgrywek pilkarskich do Krakowa. W kazdej plotce jest urywek prawdy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patrycja

  KP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 23

  Masz rację Patrycjo. Co Man to Man.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po

  komoruski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 18

  co takie brednie idą w swiat?Kto stoi za czarnym PR?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hip hip hurraaaaaa

  Patrycja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 18

  to najlepsza kara dla hołoty która głosowała na grobelnego.niech Poznaniowi odbiorą euro , poznań nie zasługuje na tą imprezę. a tramino i tak się rozpadną i ociekające tandetnym plastykiem obsralisy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W krakowie nie ma jeszcze stadionu

  By żyło się lepiej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

  Na razie tylko 2/3 jest gotowe BAJKA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  krystian

  krystian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 16

  Aaale bzdura na resorach. proponuję lekturę od ostatniego zdania.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo