Ludwikowo: Powstaną tężnie

  Ludwikowo: Powstaną tężnie

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii, które w zeszłym roku zainwestowało w swój rozwój blisko 8 mln zł, w tym roku planuje kolejne gigantyczne wydatki. Powstaną nowe sale operacyjne, w których będzie można przeprowadzać przeszczepy płuc, a w Ludwiko-wie pod Poznaniem... stanie pierwsza w regionie tężnia z prawdziwego zdarzenia.

  Błyskawiczny rozwój Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii sprawił, że ta dziedzina poznańskiej medycyny wybija się na pierwsze miejsce w kraju. Zapowiedzią tego był ubiegły rok, w którym unowocześniono Oddział Pulmonologiczny, blok operacyjny, Zakład Diagnostyki Mikrobiologicznej, sale chorych, pododdział opieki paliatywnej.

  Największy udział w prawie 8-milionowym rachunku za wszystkie prace i zakupy sprzętu miał Wielkopolski Urząd Marszałkowski. Z jego puli wydano 5,3 mln zł. Prawie 2 mln "wysupłał" ze swoich zysków szpital. - Ten rok zapowiada się równie bogato, bo prawie 6 milonów złotych wydamy na sale operacyjne, które powstaną w rozbudowanym, wydłużonym budynku i będą służyć przeszczepom płuc - zapowiedział wczoraj Aleksander Barinow-Wojewódzki, dyrektor wielkopolskiego centrum.

  Ta priorytetowa inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Prawdziwą atrakcją, która może ściągnąć do Wielkopolski nie tylko chorych, będą tężnie zaplanowane jako nieodłączna część Oddziału Onkolo-giczno-Pulmonologicznego wLudwikowie pod Poznaniem. Tężnie będą miały platformę oraz wszystkie urządzenia, w które wyposażony jest najsłynniejszy tego rodzaju obiekt w Ciechocinku. Pod-poznańskie tężnie mają być nie tylko miejscem kuracji, ale też atrakcją, która ma znaleźć się w ogólnopolskim przewodniku turystycznym. Budowa obiektu ma skończyć się jeszcze w tym roku.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo