Idea jak z obrazka. Tylko to wykonanie...

  Idea jak z obrazka. Tylko to wykonanie...

  Małgorzata Linettej

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Idea jak z obrazka. Tylko to wykonanie...
  Idea świetna. Daje niezamożnym ludziom szansę na własne mieszkanie, i to w nie najgorszych warunkach. Tylko przyklasnąć, bo przecież życie na swoim to ciągle "luksus" niedostępny dla milionów. Fundacja Habitat for Humanity taką szansę daje. Są na to przykłady, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Więc dlaczego nie u nas?
  Idea jak z obrazka. Tylko to wykonanie...
  Na to pytanie na razie nie udało nam się uzyskać odpowiedzi. Dla przedstawicieli HFH w Wielkopolsce wszystko jest w porządku, mimo przejściowych kłopotów. Centrala nie chce się w tej sprawie wypowiadać. Wiadomo tylko, że straciła do poznaniaków zaufanie. Co było powodem, tego też nie wiemy.

  Niepewny jest także finał procesu, jaki gmina Mosina wytoczyła niedoszłym budowniczym domów "dla ludzkości".
  Jeśli samorząd wygra, fundacja popadnie w jeszcze większe kłopoty, bo będzie musiała oddać nie tylko ziemię, ale i uzyskane ze sprzedaży pieniądze. Nie ma też pewności - mimo zapewnień przedstawiciela poznańskiego oddziału fundacji - że ludzie, którzy przy innej budowie w Sadach przepracowali setki godzin, kiedyś wprowadzą się do swojego wymarzonego mieszkania.

  Nazbyt wiele tych niewiadomych, a wszystkie prowadzą do jednego: spadku zaufania do "humanitarnych" inicjatyw. Bo kto się raz sparzył.... Bo mądry Polak po szkodzie... I tylko żal tych, którzy na swoje marzenie ciężko pracowali.

  A może jednak happy end?

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo