Piła: Urząd Pracy walczy o pieniądze na aktywizację

  Piła: Urząd Pracy walczy o pieniądze na aktywizację

  Agnieszka Kledzik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pilski Urząd Pracy walczy o większe pieniądze. W tym roku, powiat pilski otrzymał trzykrotnie mniej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Na aktywizację osób bezrobotnych z Funduszu Pracy wpłynęło niemal 2,5 mln zł.
  Pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z programów aktywizacji.

  - Środki te zostaną przeznaczone na organizację prac społecznie użytecznych - zgodnie ze zgłoszonymi przez samorządy potrzebami, prac interwencyjnych, robót publicznych, staży, a także na szkolenia indywidualne i koszty egzaminów osób bezrobotnych, posiadających uprawdopodobnienie zatrudnienia po ukończeniu szkolenia lub zdaniu egzaminu - mówi Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego urzędu Pracy w Pile.


  Ale już teraz wiadomo, że nie dla wszystkich chętnych tych pieniędzy wystarczy. Brakować będzie na staże dla absolwentów, na kursy i szkolenia. Także mniej pieniędzy będzie dla bezrobotnych, którzy planują założenie własnej działalności gospodarczej.

  - Przyznana kwota środków zabezpiecza aktywizację zawodową 409 osób bezrobotnych, jednak Urząd Pracy wnioskować będzie o dodatkowe środki na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu zarówno z rezerwy Ministra, jak i ze środków unijnych. Nie można zatem ustalić, ile osób w 2011 roku skorzysta z aktywnych form pomocy - mówi Ewa Dorna.

  W ubiegłym roku, pilski Urząd Pracy dysponował ogromnymi środkami, bo w Pile były zwolnienia grupowe. Pracę straciło ponad 700 pracowników drukarni Quad/Winkowski. Obecnie w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Pile zarejestrowanych jest około 6,5 tysiąca osób bezrobotnych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo