Konin: Kontrowersyjna wystawa stanęła przed kościołem

  Konin: Kontrowersyjna wystawa stanęła przed kościołem

  Izabela Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W Koninie stanęło sześć plansz antyaborcyjnych

  W Koninie stanęło sześć plansz antyaborcyjnych ©Izabela Kolasińska

  Kontrowersyjna uliczna wystawa antyaborcyjna "Wybierz życie" stanęła przed kościołem św. Maksymiliana w Koninie.
  W Koninie stanęło sześć plansz antyaborcyjnych

  W Koninie stanęło sześć plansz antyaborcyjnych ©Izabela Kolasińska

  W Polsce budziła one liczne protesty i kilka razy była niszczona, a jej autor został cztery razy oskarżony o sianie zgorszenia w miejscu publicznym, skazywany na grzywny, a po apelacjach uwalniany od zarzutów i uniewinniany. W Koninie jak na razie protestów nie ma, ale drastyczne zdjęcia rozkawałkowanych ludzkich płodów wzbudzają mieszane uczucia nawet wśród parafian.

  - Nie jestem przekonana, czy powinny na to patrzeć dzieci. Temat jest ważny, ale te zdjęcia są zbyt brutalne - uważa jedna z mieszkanek Konina, oglądających wystawę.

  - Wystawa na pewno robi mocne wrażenie i daje do myślenia. Fotografie są drastyczne nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Po mnie też przechodzą ciarki, kiedy je oglądam - mówi Andrzej Grzeszczak. - W szkołach mało mówi się o aborcji. Myślę, że młodzież i dzieci dużo wiedzą o tym, co nas otacza i nie należy przed nimi takich spraw ukrywać, tylko trzeba z nimi o tym rozmawiać.

  Ks. Wojciech Kochański, proboszcz parafii św. Maksymiliana wyjaśnia, że wystawę sprowadzono z okazji obchodzonego 25 marca Dnia Świętości Życia.

  - Ona ma promować życie. Nie chcemy nikogo poniżać, czy gorszyć, tylko pokazać, że życie zaczyna się w momencie poczęcia - tłumaczy ks. Kochański. - Ten temat zawsze będzie budził skrajne reakcje i trzeba być na to przygotowanym. W internecie są znacznie gorsze rzeczy. My nie boimy się prawdy.
  W zamyśle organizatorów było zestawić wystawę "Wybierz życie" z inną, promującą rodzicielstwo i ukazującą piękno i radość z nowego życia, ale nie udało się ich zgrać czasowo.

  - Trzeba mówić o dobru, nie o negatywach. Pokazać jak szczęśliwy jest człowiek wtedy, gdy może przekazać życie, bronić życia, otoczyć je troską i miłością - dodaje ks. Kochański.

  W najbliższy piątek (przypada wtedy święto Zwiastowania Pańskiego) w parafii św. Maksymiliana odbędą się nabożeństwa w intencji nienarodzonych dzieci. Potem wystawa trafi do innych parafii w Koninie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  było księdza wyskrobać

  psichuj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  hehe

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobra wystawa

  matka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Jeżeli komuś się nie podoba - niech nie patrzy. a zwolennikom mordowania dzieci pod sercem matki, może się wreszcie otworzą oczy . Niech zobaczę, że w łonie matki sa dzieci, a nie jakieś plazmy czy...rozwiń całość

  Jeżeli komuś się nie podoba - niech nie patrzy. a zwolennikom mordowania dzieci pod sercem matki, może się wreszcie otworzą oczy . Niech zobaczę, że w łonie matki sa dzieci, a nie jakieś plazmy czy zarodki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prawdziwy horror to jest na

  teolog (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  krzyżu. Nikt nie zauważa, że tam wisi trup?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo