Poznań: Trwają remonty ulic

  Poznań: Trwają remonty ulic

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do czwartku potrwa remont ul. Rolnej. Zniszczona nawierzchnia na wschodnim pasie ruchu, (odcinek między Traugutta i Pamiątkową) zostanie sfrezowana. Następnie drogowcy ułożą nową warstwę asfaltobetonu. Kierowcy powinni zwracać baczną uwagę na znaki informujące o aktualnie obowiązującej organizacji ruchu.
  To nie jedyne uciążliwości, z jakimi muszą liczyć się poznaniacy. Także dzisiaj podobne, jak na Rolnej, prace zostaną przeprowadzone na skrzyżowaniu Dzięgielowej i Umultowskiej.

  Utrudnienia będą polegać na zawężeniu poszczególnych fragmentów jezdni. To nie jedyny problem, z którym muszą zmierzyć się mieszkańcy w tej części Poznania. Zamknięta jest dla samochodów Dzięgielowa, na odcinku od ul.
  Naramowickiej aż do wjazdu na pływalnię UAM. Dojechać na nią można od strony ulicy Zagajnikowej. Wjazd na zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Dzięgielowej będzie możliwy tylko dla mieszkańców znajdujących się tutaj budynków. Trwa bowiem budowa tej ulicy.

  Dzięgielowa - od Naramowickiej do Szwejkowskiego - jest ulicą gruntową. Teraz zyska no-wą nawierzchnię z masy bitumicznej. Ale to nie jedyna inwestycja, którą postanowił przeprowadzić tutaj Zarząd Dróg Miejskich. Ponadto powstanie kanalizacja deszczowa, odwodnienie, oświetlenie uliczne, chodnik, ścieżka rowerowa oraz zatoka i pętla autobusowa. Koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ponad 6,3 mln zł. ZDM planuje, że inwestycja potrwa do końca października.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo