Ryszard Grobelny, czyli prawie jak Dutkiewicz

  Ryszard Grobelny, czyli prawie jak Dutkiewicz

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ryszard Grobelny, czyli prawie jak Dutkiewicz
  Szykuje się kolejna bitwa między Poznaniem a Wrocławiem. I choć na dobre się jeszcze nie rozpoczęła, to jej zwycięzca jest już właściwie znany.
  Ryszard Grobelny, czyli prawie jak Dutkiewicz
  BZ WBK to symbol obu miast, które od lat z sobą rywalizują. I przez te lata akurat w tym przypadku to Wielkopolska była górą. Bo to właśnie w Poznaniu znajdowało się "serce banku", czyli najważniejsze piony biznesowe BZ WBK. Między innymi dzięki temu studenci z aspiracjami nie musieli wyjeżdżać w poszukiwaniu atrakcyjnej pracy w bankowości. Mieli to bowiem na miejscu, w Poznaniu. To oczywiście nie wszystko. Do miejskiej kasy wpływały milionowe podatki, o prestiżu już nie wspominając.
  Rozmawiając z pracownikami banku, usłyszeliśmy, że wkrótce to wszystko może się skończyć. Bo prezes Morawiecki jest związany z Wrocławiem, a Poznania po prostu nie lubi. Stąd nie będzie miał żadnych oporów, aby poznańską centralę przenieść bardziej na południe kraju.
  Czy tak jest w rzeczywistości? Tego nie wiem. Jednego jestem jednak pewny. Prezydent Dut-kiewicz wziął sprawy w swoje ręce i po sygnałach o możliwości likwidacji centrali we Wrocławiu zabrał się ostro do roboty. Efekt? Uzyskał od Santandera zapewnienie, że w przypadku zarządzanego przez niego miasta nic się nie zmieni.
  Co na to wszystko Poznań? Wczoraj od przedstawicieli prezydenta Grobelnego usłyszeliśmy tylko, że jakieś rozmowy może i były, ale dawno, dawno temu. Tak więc o przyszłość banku w Poznaniu możemy być nadzwyczaj... niespokojni.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podatki

  M&M vel M2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Spółki zależne są zarejestrowane w Poznaniu, stworzone jeszcze za czasów WBK S.A.
  Także, Pan Rafał ma rację -dochody z tyt. podatków w Poznaniu mogą ulec ograniczeniu.

  W bzwbk na wyższych...rozwiń całość

  Spółki zależne są zarejestrowane w Poznaniu, stworzone jeszcze za czasów WBK S.A.
  Także, Pan Rafał ma rację -dochody z tyt. podatków w Poznaniu mogą ulec ograniczeniu.

  W bzwbk na wyższych stanowiskach pozostają zniewolone przydupasy ale to wszyscy wiedzą.
  i oczywiście właściwe pochodzenie geograficzne Wrocław lub polityczne Solidarność Walcząca-fanatyzm.

  Co do przenoszenia centrali proszę zobaczyć na socjotechnikę odwołuje się w Poznaniu pracowników, cóż za przypadek powołuje się w Warszawie i Wrocławiu. Ale o co chodzi...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do WJED

  MM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Trzymaj się meritum sprawy, a ono jest takie że Morawiecki zdzierżyć nie może, że piony biznesowe głównie są w Poznaniu. Pozbył się już wielu świetnych specjalistów tylko dlatego, że są z Poznania...rozwiń całość

  Trzymaj się meritum sprawy, a ono jest takie że Morawiecki zdzierżyć nie może, że piony biznesowe głównie są w Poznaniu. Pozbył się już wielu świetnych specjalistów tylko dlatego, że są z Poznania obstawiając się miernymi biernymi ale wiernymi. A ci ujeżdżają po ludziach z Poznania jakby sami byli co najmniej prezesami. Dlatego teź wielu po prostu odchodzi. Efekt - Arka (była lokomotywa BZWBK) podupada, kredyty się słabo kręcą, bałagan organizacyjny bo liczy się tylko cięcie kosztów i głównymi decydentami w banku nie są ludzie od biznesu a od administrowania i robienia przetargów. Do tego ścinanie IT - kiedyś WBK był liderem bankowości elektronicznej, teraz gdy IT głównie jest we Wrocławiu a w Poznaniu zostały się tylko niedobitki bo reszta albo przeszła do innych firm albo wyjechała, kanały elektroniczne BZWBK ledwo zipią.
  Pierwsze co powinien zrobić Santander po przyjściu do BZWBK to poustawiać administrację i przydupników Morawieckiego tak, żeby znowu decydujący głos w Banku mieli ludzie od biznesu, a nie pseudo-specjaliści od cięcia kosztów. Co do podatków, to pewna ich część jednak zostaje w Poznaniu i jak zlikwidują piony biznesowe w Poznaniu to nie tylko podatki ucieknął (w tym PIT), ale dojdzie kilka tysięcy bezrobotnych.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BZ WBK

  WJED (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  BZ WBK od samego początku ma siedzibę (jest zarejestrowany) we Wrocławiu, więc podatki zawsze szły do Wrocławia. Panie Rafale proszę sprawdzać wiadomości zanim się je opublikuje !

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo