Górnik Łęczna - Lech Poznań: Oceniamy lechitów po remisie 1:1

Karol Maćkowiak
Górnik Łęczna - Lech Poznań: Oceniamy lechitów po remisie 1:1 Grzegorz Dembiński
Mecz Górnik Łęczna - Lech Poznań zakończył się remisem 1:1. Zobacz, jak oceniamy lechitów w skali 1 do 10.

MACIEJ GOSTOMSKI – 6
Przy strzale Białorusina Rudika nie miał nic do powiedzenia, piłka leciała z taką szybkością, że mało który bramkarz w Ekstraklasie by ją odbił. Poza tym raczej nie popełniał błędów, parę razy uratował Lecha z opresji.

TOMASZ KĘDZIORA - 4
Po tym, jak pojawiły się spekulacje o jego grze w reprezentacji, ten nieco przygasł. W spotkaniu z Łęczną niewiele dawał zespołowi w ofensywie – jego dośrodkowania leciały wysoko nad bramką. W obronie niezbyt pewny. Czekamy na powrót do formy.

PAULUS ARAJUURI - 5
W pierwszej połowie obrońcy Lecha mieli wiele okazji do kontaktu z piłką, niestety nie wynikało z tego nic pozytywnego. Arajuuri nie potrafił w meczu z Łęczną rozegrać piłki, zazwyczaj decydował się na długie podania, co na ogół oznaczało straty.

MARCIN KAMIŃSKI - 5
Przy rozegraniu piłki był przydatny, starał się wyprowadzać piłkę z własnej połowy. Szkoda tylko, że w obronie nie radził sobie tak dobrze, a przecież z tego rozlicza się obrońców. Może szansę powinien otrzymać Maciej Wilusz?

LUIS HENRIQUEZ- 4
Ten mecz pokazał, dlaczego w pierwszym składzie gra Douglas. Przed przerwą dawał się ogrywać Boninowi jak dziecko. Z kolei po zmianie stron był aktywny w ofensywie. Mógł nawet strzelić zwycięskiego gola, ale piłka zeszła mu z nogi przy strzale.

GERGO LOVRENCSICS - 5
Niestety Gergo po raz kolejny potwierdził, że jest chimerycznym piłkarzem – jego wahania formy nawet w ciągu 90 minut są olbrzymie. W jednym meczu potrafi zaskoczyć dynamiczną akcją, by później zupełnie zniknąć.

ŁUKASZ TRAŁKA - 5
Wszędzie było go pełno, tradycyjnie wspierał środkowych obrońców, ale niewiele dawał zespołowi w ofensywie. Był jednym z lepszych lechitów, aczkolwiek nie błyszczał. Być może wynikało to z faktu, że brakowało współpracy.
DARKO JEVTIĆ - 5
Zupełnie niewidoczny. Widać, że wciąż brakuje mu wiele, by dojść do optymalnej dyspozycji. Zaliczył zaledwie kilka ciekawych zagrań, sporo jego podań przechwytywali gospodarze. Dziś nie jest liderem Kolejorza.

KASPER HAMALAINEN - 5
Nie miał miejsca, by przyspieszyć. Nie takiego Kaspera chcielibyśmy oglądać. Jesienią był motorem napędowym ataków Kolejorza, z kole wiosną nie wyróżnia się na tle przeciętnych kolegów. Kiedy wreszcie błyśnie?

DAWID KOWNACKI - 5
Powoli, bardzo powoli wraca do odpowiedniej dyspozycji, nadal brakuje mu gola, który by to potwierdził. Nie można mu odmówić ambicji, niestety niewiele z tego wynika. W Lechu widoczny jest brak klasowych napastników.

ZAUR SADAJEW - 6
Starał się, walczył, był cierpliwy, co pod koniec pierwszej połowy zostało wynagrodzone. Czeczen uderzył pięknie po rzucie rożnym. Zdobył czwartego gola w sezonie i wiosną wygląda całkiem nieźle. Szkoda, że nie zagra ze Śląskiem.