Kalisz: Sprowadzają tani cukier z Niemiec

  Kalisz: Sprowadzają tani cukier z Niemiec

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zaradni kaliszanie znaleźli sposób na drożejący cukier, którego ceny w marketach sięgają już 5 złotych, a w mniejszych sklepach osiedlowych dochodzą do nawet 6 złotych za kilogram. Częściowym rozwiązaniem problemu jest sprowadzanie cukru z zagranicy.
  Okazuje się, że w Niemczech kilogram cukru kosztuje jedynie około 65 eurocentów, czyli jakieś 2,50 zł. Polacy już zwęszyli okazję i masowo wykupują cukier z przygranicznych sklepów.

  Część "importowanego" towaru trafia na lokalne targowiska. Na ryneczku na osiedlu Dobrzec chętnych do zakupu cukru za jedyne 3,99 zł za kilogram nie brakowało.

  Przedstawiciele Związku Producentów Cukru oraz specjaliści od analiz rynkowych twierdzą, że stuprocentowe podwyżki cen cukru w naszych sklepach nie mają nic wspólnego ze wzrostem cen tego artykułu na rynkach światowych.

  Cukru jest mniej, ale jego cena podskoczyła z tego powodu zaledwie o 10-15 proc. Tymczasem lokalnie zadziałało prawo popytu i podaży.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cukier krzepi ? Spekulantów !

  antoni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Dziś także w radiu Merkurym słyszałem o cenach między 5-6 zł za kilogram ! Skąd takie sztuczne napędzanie koniunktury ?Węsze zmowe spekulantów. W sobotę przed południem byłem przejazdem w dużym...rozwiń całość

  Dziś także w radiu Merkurym słyszałem o cenach między 5-6 zł za kilogram ! Skąd takie sztuczne napędzanie koniunktury ?Węsze zmowe spekulantów. W sobotę przed południem byłem przejazdem w dużym "samie" przy ul.Słowiańskiej.Żadnych kolejek i pełno cukru na półkach w cenie...4,50 !!!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo