Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zdegradowani do pierwszej ligi

To, co od dawna praktycznie bylł już przesądzone, w sobotni wieczór stało się faktem. Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec mimo ambitnej postawy przegrali wyjazdowe spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk 23:26 i ostatecznie stracili szanse na pozostanie w PGNiG Superlidze. Natomiast gdańszczanie są coraz bliżej utrzymania w gronie najlepszych drużyn w Polsce.

Faworytem sobotniego meczu było Wybrzeże i to gdańszczanie cieszyli się ze zwycięstwa, ale trzeba podkreślić, że nielbiści po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony. Wprawdzie Wybrzeże prowadziło niemal przez całe spotkanie, lecz przewaga gospodarzy nie była duża i wynik do ostatnich minut pozostawał sprawą otwartą.

Na niespełna 10 minut przed końcową syreną po trafieniu Bohdana Oliferchuka żółto-czarni z Wągrowca przegrywali tylko 18:20 i wszystko jeszcze było możliwe. Gdańszczanie zdołali jednak uspokoić grę, opanowali sytuację na boisku i nie pozwolili odebrać sobie zasłużonego w sumie zwycięstwa.

W drużynie Nielby dobre spotkanie rozegrali przede wszystkim bramkarz Adrian Konczewski oraz Bohdan Oliferchuk i Mindaugas Tarcijonas.

W zespole Wybrzeża z dobrej strony zaprezentował się między innymi wychowanek Nielby Patryk Abram, który w drugiej połowie w ciągu ośmiu minut trzykrotnie pokonał bramkarzy drużyny z Wągrowca.

– Zespół pokazał, że ma charakter i łatwo nikomu punktów nie odda – podkreślił trener Nielby Zbigniew Markuszewski.

Wybrzeże Gdańsk – Nielba Wągrowiec 26:23 (12:11)