Piłkarki Medyka POLOmarket Konin wygrały w Żywcu. To kolejny ważny krok na drodze do mistrzostwa

W akcji Marta Woźniak
W akcji Marta Woźniak Kamil Strajch
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin kontynuują serię zwycięstw w ekstralidze i pewnie zmierzają do drugiego mistrzostwa Polski. W sobotę koninianki pewnie pokonały na wyjeździe jednego z trudniejszych rywali na drodze do obrony tytułu, przed meczem trzecią w tabeli drużynę Mitechu Żywiec 3:1. Tym samym podopieczne Romana Jaszczaka umocniły się na fotelu lidera i są coraz bliżej powtórzenia sukcesu z poprzedniego sezonu.

Mitech Żywiec w przerwie zimowej bardzo się wzmocnił, pozyskując między innymi reprezentantki Słowacji, ale koninianki nie pozostawiły w sobotę żadnych wątpliwości, który z zespołów jest lepszy. Prowadzenie dla mistrzyń Polski uzyskała w 16. minucie Patrycja Balcerzak, która po podaniu Ewy Pajor, wykończyła składną akcję drużyny Medyka POLOmarket.

W 26. minucie było już 2:0 dla koninianek. Marta Woźniak, która miała znaczący udział w akcji zakończonej pierwszą bramką dla Medyka POLOmarket,. dokładnie dośrodkowała z rzutu rożnego, a Ewelina Kamczyk strzałem głową podwyższyła rezultat.

Po przerwie piłkarki z Żywca poderwały się do walki, odważniej zaatakowały i w 54. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Annę Żak zdołały strzelić bramkę kontaktową. Koninianki szybko jednak opanowały sytuację i dziewięć minut później prowadziły 3:1 po golu kapitanki zespołu Anna Gawrońska z rzutu karnego.

– Mój zespół rozegrał dobre spotkanie, pewnie rozstrzygając na swoją korzyść jeden z trudniejszych meczów na drodze do tytułu. Mogę tylko trochę narzekać , że moje podopieczne nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji strzeleckich w końcówce pierwszej połowy, bo przy wyniku 3:0 lub nawet 4:0, losy pojedynku byłyby już wówczas definitywnie rozstrzygnięte. Nasze zwycięstwo powinno być jeszcze bardziej okazale, bo okazji do zdobycia kolejnych bramek nie brakowało - powiedział nam Roman Jaszczak, trener Medyka POLOmarket Konin.

Odnotować należy występ po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Pauliny Dudek, która zagrała w końcówce sobotniego meczu.

Mitech Żywiec – Medyk POLOmarket Konin 1:3 (0:2)
Bramki
: 0:1 Patrycja Balcerzak (16), 0:2 Ewelina Kamczyk (26), 1:2 Anna Żak (54. karny), 1:3 Anna Gawrońska (65. karny).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora, Sławczewa, Ficzay, Zigić – Balcerzak, Matysik – Kamczyk, Pajor, Woźniak (82. Dudek) – Gawrońska.