Środa Wlkp.: Polityczna korupcja w Platformie?

  Środa Wlkp.: Polityczna korupcja w Platformie?

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Stołek nagrodą dla grzecznych? Były działacz PO mówi o korupcji politycznej w partii Twierdzi, że był kuszony "jedynką" i stanowiskiem
  Koniec z kłótniami w Platformie - mówili w miniony weekend liderzy partii przy okazji jej zjazdu w podwarszawskiej Jachrance. Spory jednak są, choćby w Środzie Wielkopolskiej. O sytuacji w partii zdecydował się właśnie opowiedzieć Jan Buczkowski. To co prawda były już szef struktur PO w powiecie średzkim, ale z partii został wykluczony niedawno wraz z kilkoma innymi działaczami.
  Naraził się władzom partii, bo w ostatnich wyborach samorządowych startował z lokalnego komitetu wyborczego, konkurencyjnego wobec PO. Dlaczego to zrobił, skoro był szefem struktur i teoretycznie powinien mieć wpływ na listy wyborcze?

  - W partii w ostatnich miesiącach dochodziło do intryg, które miały na celu pozbawienie mnie stanowiska szefa powiatowych struktur - mówi Jan Buczkowski.

  Dodaje, że władze wojewódzkie PO chciały zrobić miejsce w Środzie dla młodego działacza Szymona Wachowiaka. Buczkowski uważa, że chodziło o zemstę na nim, bo w wyborach na szefa wielkopolskiej PO poparł Waldego Dzikowskiego, a nie Rafała Grupińskiego, który wygrał zeszłoroczne starcie.

  - Szymon Wachowiak już kilka miesięcy temu powiedział mi, że zajmie moje miejsce - mówi Jan Buczkowski. - A kiedy zrozumiał, że ja nie zgadzam się na dziwne ruchy w partii, złożył mi propozycję, którą uznaję za korupcję polityczną. W zamian za moją uległość, Wachowiak oraz jego kolega proponowali mi pierwsze miejsce na liście wyborczej oraz stanowisko członka jakiejś rady nadzorczej w państwowej spółce w Poznaniu. Mam na to świadków - dodaje Buczkowski.
  Szymon Wachowiak w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" powiedział, że nie przypomina sobie, by składał taką propozycję oraz by mówił, że zastąpi Buczkowskiego na stanowisku. - Trudno, żebym składał propozycję dotyczącą jakiejś rady nadzorczej, skoro nie jestem osobą decyzyjną i nie mam wpływu na takie sprawy. Pan Buczkowski jest osobą, która mówi bardzo różne rzeczy - stwierdza Szymon Wachowiak.
  Wachowiak w poprzedniej kadencji był poznańskim radnym. Ostatnio mandatu nie zdobył. Niedawno zamienił jedno z poznańskich kół PO na koło w powiecie średzkim.
  - Nie wierzę, by Szymon Wachowiak składał takie propozycje - komentuje Leszek Wojtasiak, wiceszef wielkopolskiej PO. - A pan Buczkowski był nienajlepszym liderem średzkiej PO. Przez lata liczyła ona niewielu członków, bo on zamykał strukturę przed ludźmi z zewnątrz. Nikt też się na nim nie mścił. W partii jest miejsce dla zwolenników Dzikowskiego.
  Jan Buczkowski na dziś zwołał konferencję prasową w Środzie Wielkopolskiej. Zapowiada ujawnienie nieznanych wątków dotyczących jego odejścia z wielkopolskiej PO.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wycinanki wielkopolskie

  Homo posnaniensis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

  Wachowiak zawsze odróżniał się od pozostałych radnych. Raczej na minus jeżeli chodzi o merytoryczne przygotowanie. Nie znalazł się na liście do RM (w końcu nie jest z gumy, lista rzecz jasna) to...rozwiń całość

  Wachowiak zawsze odróżniał się od pozostałych radnych. Raczej na minus jeżeli chodzi o merytoryczne przygotowanie. Nie znalazł się na liście do RM (w końcu nie jest z gumy, lista rzecz jasna) to powędrował do Środy. Można założyć, że z poparciem Rafała G, konkurenta Waldy Dzikowskiego podjął się zadania wycięcia następnego niezależnego. W ten sposób w Poznaniu i w regionie dalej kontynuowane są "Wielkopolskie wycinanki". Pan Grzegorz Schetyna położył uszy po sobie, ale wierne oddziały nadal robią swoje. Zupełnie jak w Libii. I pewnie koalicja PiS, SLD i PSL da temu kres.
  Mam nadzieję, że jak stracą władzę będą umieli przyznać się do porażki, nie szukając jej u innych. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dziwne rzeczy...

  matlab (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

  Dziwi fakt, że dopiero teraz wychodzą na jaw układziki i układy...
  Środa jest skorumpowana już dawno....dziwi fakt, że ponownie wybrano na burmistrza, tego samego co we wcześniejszej...rozwiń całość

  Dziwi fakt, że dopiero teraz wychodzą na jaw układziki i układy...
  Środa jest skorumpowana już dawno....dziwi fakt, że ponownie wybrano na burmistrza, tego samego co we wcześniejszej kadencji...wiele zrobiono w Środzie, ale wiele też zostaje do zrobienia...
  A przy okazji zapytam dlaczego "kładąc nowy dywanik" asfaltu na na drugim wjeździe(krzyżówka Śrem,Jarocin,Środa, Poznań, nie ma chodników?
  Co się dzieje z pierwszym wjazdem od strony Kórnika, nie można wyremontować tego wjazdu?-co stoi na przeszkodzie?

  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo