Nietypowe rekolekcje w Poznaniu. Film

  Nietypowe rekolekcje w Poznaniu. Film

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Możesz przez pół życia być gangsterem, a resztę życia poświęcić Bogu. Tak w skrócie wygląda życiorys 48-letniego Piotra Stępniaka ze Zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Ostrowie Wielkopolskim, który dziś poprowadzi rekolekcje w poznańskim Gimnazjum nr 25.
  Trzynaście lat temu Piotr Stępniak uwierzył, że Bóg może nadać sens jego życiu. Dziś dzieli się tą wiarą z innymi

  Trzynaście lat temu Piotr Stępniak uwierzył, że Bóg może nadać sens jego życiu. Dziś dzieli się tą wiarą z innymi ©fot. archiwum

  Życiorysy takich jak on pisze najczęściej ulica. Tam właśnie trafiają dzieciaki z domów, w których nie ma miejsca na miłość.

  - Widziałem mojego ojca jak pił, a potem bił moją matkę - opowiada Piotr Stępniak. - Tak robili też inni, którzy w niedzielę spotykali się w kościele. Nie wierzyłem wtedy nikomu, nawet Bogu. Często jako dziecko byłem głodny, bo w domu wszystko się przepijało. Wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt mi nie pomógł.

  Agresja była łatwa. I była samoobroną. Nikt nie będzie szanował głodnego dzieciaka, ale dzieciaka, który potrafi bić, będą się bać. Miał 13 lat, kiedy trafił do poprawczaka. Był odsyłany z zakładu do zakładu. Kiedy wyszedł na wolność, zaraził się nienawiścią. Został skinem.

  Zobacz film Nietypowe rekolekcje - film

  - Nienawidziłem Żydów, Cyganów, kolorowych, pijaków, narkomanów, policjantów, sędziów - opowiada. - Wszyscy byli dla mnie śmieciami. Na festiwalu Romów w Radomiu publicznie przeprosiłem za tamtą nienawiść. Czułem, jak spadł mi z serca wielki kamień. Mam przyjaciół o różnych kolorach skóry. Mam też przyjaciół wśród policjantów. Kiedyś nie miałem przyjaciół. Jak jesteś w mafii, nie masz przyjaciół, tylko wrogów.
  Za kratkami spędził prawie ćwierć wieku - dokładnie 24 lata. Wychodził na wolność tylko po to, by zarobić na kolejny wyrok. Ten ostatni - 25 lat pozbawienia wolności usłyszał za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wymuszeniami i handlem narkotykami. Jako egzekutor długów słynął ze swojej brutalności: bił, torturował, gwałcił. Brał też udział w handlu żywym towarem.
  Za kratkami rządził. Tam brutalne metody również były w cenie. W środku był jednak słaby i zagubiony człowiek, który na wiadomość o tym, że ma raka, osiem razy próbował odebrać sobie życie.
  - Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że mam bożą ochronę - mówi dziś Piotr Stępniak. - Człowieka, który pierwszy powiedział mi o Bogu, pobiłem. Nie wierzyłem w taką miłość.
  Ta miłość trzynaście lat temu zmieniła jednak jego życie.
  - Tamtego Piotra już nie ma, zostały po nim tylko blizny i tatuaże - opowiada były gangster. - Ten Piotr, który żyje, chce dać świadectwo. To miłość mnie prowadzi. Nie tylko miłość Boga, ale także mojej żony i synów. Tamto życie było piekłem nie tylko dlatego, że rządziła nim przemoc, ale dlatego, że było życiem bez miłości.
  Rak zabrał mu oko i płuco. Bóg zostawił mu drugie oko, drugie płuco i nowe serce.
  - Żyję, bo spotkałem Boga- tam, gdzie nigdy wcześniej go nie szukałem - mówi Piotr Stępniak. - W swoim sercu.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KK to zło siedlisko zboczęńców i pedofilii

  Opuncja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 27

  KK to siedlisko zła. Klechy to siedlisko pedofilii i dewiacji. JAK DŁUGO PAŃSTWO POLSKIE BĘDZIE JESZCZE OKUPOWANE PRZEZ odwiecznego wroga WATYKAN.KK to zakała wróg NARODU POLSKIEGO I PRZYCZYNA...rozwiń całość

  KK to siedlisko zła. Klechy to siedlisko pedofilii i dewiacji. JAK DŁUGO PAŃSTWO POLSKIE BĘDZIE JESZCZE OKUPOWANE PRZEZ odwiecznego wroga WATYKAN.KK to zakała wróg NARODU POLSKIEGO I PRZYCZYNA WSZELKIEGO ZŁA jakie się w POLSCE rozgrywa się od 1989 roku. brzydzę się katolikamizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zerknijcie

  OLO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 8

  http://www.youtube.com/watch?v=UGFLCrAGkdE

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ew5ht

  kh v (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 48 / 28

  mam głęboko w d**** kk.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  śmieć

  małpa w czerwonym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 43

  zawsze będzie śmieciem

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakoś nie wierzę.

  Ch. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 26

  Jakoś nie wierzę w przemianę tego pana.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZAPCHLONY KINDEL

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 39

  Na zawsze słaby.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo