Wielkopolka najgorsza w kraju pod względem przejrzystości...

  Wielkopolka najgorsza w kraju pod względem przejrzystości procedur

  Łukasz Cieśla, Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Fatalna ocena w rankingu ws. unijnych dotacji.
  Województwo wielkopolskie zajęło ostatnie, szesnaste miejsce, w rankingu przejrzystości procedur dotyczących przyznawania dotacji unijnych. Tak wynika z raportu organizacji pozarządowej Centrum im. Adama Smitha.

  Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu mogli zapoznać się z fatalnym dla nich rankingiem w ubiegłym tygodniu. W stolicy Wielkopolski trwało bowiem szkolenie dotyczące zapobiegania oszustwom w dystrybucji środków unijnych.
  Organizowało je Centrum im. A. Smitha. Nie pojawił się na nim żaden z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego. - Nie widziałem takiego zaproszenia. Nie znam też raportu - mówi wicemarszałek Leszek Wojtasiak, odpowiedzialny za fundusze UE w Wielkopolsce.

  Oprócz rankingu przejrzystości, Centrum im. A. Smitha przygotowało raport na temat wydawania pieniędzy z UE we wszystkich 16 województwach. Dokument piętnuje rozmaite patologie. Powstał w oparciu o m.in. analizy dokumentów i przepisów regulujących przyznawanie dotacji, analizy zawartości stron internetowych, wywiady z około 100 urzędnikami zajmującymi się funduszami.

  Projekt trwał od 1 sierpnia 2009 do 31 stycznia 2011 roku. Był jednym z nielicznych takich przedsięwzięć w Polsce, w którym badano sposób przyznawania w naszym kraju dotacji z UE.
  Więcej w poniedziałkowym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo