Gostyń: Bat na chuliganów

  Gostyń: Bat na chuliganów

  Karolina Sternal

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Okazuje się, że na młodzież, która niszczy publiczne mienie i używa mocnych słów też znajdzie się sposób. W Gostyniu jednego z takich "bohaterów" sąd już ukarał, drugim zajmie się niebawem.
  Gdy rano po sylwestrowej nocy mieszkańcy ul. Hutnika wyszli z domów, ich oczom ukazał się żałosny widok. Wszystkie niedawno zasadzone lipy były połamane.

  Powiadomiony o tym incydencie magistrat oszacował straty na 2,5 tys. zł i zgłosił sprawę na policję. Zadanie nie było łatwe, ale stróżom prawa udało się ustalić, kto połamał 10 drzewek. Okazało się, że wandalem jest 18-letni mieszkaniec Gostynia, który do tej pory nigdy nie był karany.
  Mężczyzna stanął przed sądem, a ten wymierzył mu karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności, polegającą na wykonywaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 32 godzin miesięcznie. Dodatkowo 18-latek musi miastu wyrównać straty za połamane lipy.

  Także przed sądem, ale rodzinnym stanie 15-letni gimnazjalista, który znieważył nauczycielkę wychowania fizycznego. Miało to miejsce podczas lekcji w jednej ze szkół w Gostyniu. Chłopak nie ćwiczył, ale komentował poczynania kolegów. Miarka się przebrała i nauczycielka upomniała ucznia. W odpowiedzi 15-latek obrzucił kobietę przekleństwami. Sprawą zajęła się policja. Jak się okazuje, to nie pierwszy konflikt z prawem gimnazjalisty.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo