Służba zdrowia: Kiedy nowy konkurs na dyrektora POSUM?

  Służba zdrowia: Kiedy nowy konkurs na dyrektora POSUM?

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Największa w Poznaniu przychodnia specjalistyczna - POSUM - ma wyjątkowego pecha do zarządzających. W ciągu ostatnich pięciu lat już czterokrotnie zmieniano tam dyrektora.
  Obecny - Krzysztof Nowakowski - powołany na to stanowisko w listopadzie ubiegłego roku, wciąż jest jedynie "pełniącym obowiązki". Nie wiadomo kiedy miasto rozpisze konkurs na stanowisko dyrektora.
  W dodatku Nowakowski nie jest lekarzem, a ustawa o ZOZ-ach w takiej sytuacji nakłada obowiązek wyboru zastępcy - medyka. Określa nawet szczegółowo tryb takiego wyboru - w drodze konkursu ogłaszanego przez organ założycielski. W przypadku POSUM jest to miasto Poznań. Tymczasem dyrektor Nowakowski od dłuższego czasu poszukuje, wśród lekarzy pracujących w Ośrodku oraz niezwiązanych z POSUM - zastępcy na własną rękę.

  Jednym z kandydatów był doktor Piotr Nycz, kojarzony z Platformą Obywatelską. Po tym, jak opisaliśmy przymiarki do umieszczenia go w fotelu zastępcy szefa, zrezygnował jednak.
  Zapytaliśmy, dlaczego w tym przypadku pomijana jest przewidziana ustawą procedura wyboru zastępcy.

  - Przed rozstrzygnięciem konkursu na dyrektora nie można było przewidzieć, czy zaistnieje taka potrzeba - wytłumaczyła nam Maria Remiezowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Przecież taki konkurs mógłby po prostu wygrać lekarz.
  Dodała, że mogłoby dojść do absurdalnej sytuacji, że zastępca byłby umocowany prawnie, a dyrektor - jedynie byłby pełniącym obowiązki.

  - Nikt tego w przepisach nie przewidział - powiedziała dyrektor Remiezowicz.
  Na razie sytuacja w POSUM pozostanie więc bez zmian.

  Z naszych informacji wynika, że lekarze nie są zainteresowani pełnieniem funkcji zastępcy dyrektora będącego jedynie p.o. Nawet szefowa wydziału zdrowia nie umiała nam z kolei powiedzieć, kiedy można się spodziewać rozpisania konkursu na dyrektora POSUM.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sitwa poznańska

  Edek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ten nowy to z nadania fryzjera bez wąsa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo