Żużel: Rosjanie wygrali w Gustrow. Polska trzecia

TS
Żużlowcy z Rosji wygrali w niemieckim Gustrow drugi turniej z cyklu Speedway Best Pairs Cup. Drugie miejsce zajęli Duńczycy, a trzecie Polacy.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zawody zakończono po fazie zasadniczej i nie rozgrywano wyścigu barażowego oraz finału. Biało-czerwoni po 21 biegach mieli tyle samo punktów co Niemcy, w bezpośrednim pojedynku tych ekip był też remis, ale to Polacy wywalczyli punkt bonusowy i dzięki temu stanęli na najniższym stopniu podium.

W naszym zespole najskuteczniejszy był Piotr Pawlicki. W klasyfikacji generalnej cyklu, po dwóch turniejach prowadzą Duńczycy, którzy mają 18 punktów na koncie. O cztery oczka mniej zgromadziły pary z Polski i Rosji. Trzecie, ostatnie zawody Speedway Best Pairs Cup odbędą się za miesiąc w duńskim Esbjergu.