Poznań: Stronnictwo Demokratyczne chce wyrzucić Jacka...

  Poznań: Stronnictwo Demokratyczne chce wyrzucić Jacka Bachalskiego

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jacek Bachalski, ubiegający się niedawno o prezydenturę Poznania, może zostać wyrzucony ze swojej partii, czyli ze Stronnictwa Demokratycznego.
  Wniosek o jego usunięcie złożyli do sądu partyjnego wielkopolscy działacze SD. Zarzucają Bachalskiemu m.in. autorytarne rządy oraz nieliczenie się z interesami partii, zwłaszcza podczas niedawnej kampanii wyborczej.

  Jacek Bachalski walcząc jesienią o prezydenturę, startował z poparciem SLD. I nazwa tej partii pojawiała się billboardach. Członkowie SD mają pretensje, że w ogóle nie promował Stronnictwa. Dodają, że stało się tak, mimo że kampania była w całości finansowana z pieniędzy SD oraz Bachalskiego. Ostatecznie, jak podkreślają, SLD miało darmową reklamę.

  - Z przykrością muszę stwierdzić, że zarzuty pojawiające się we wniosku do sądu partyjnego są uzasadnione. Mówię to z żalem, bo darzę Jacka Bachalskiego sympatią i szacunkiem - mówi Mariusz Kaźmierczak, lider wielkopolskich struktur SD.

  Kaźmierczak dodaje, że wniosek do sądu złożyła Wielkopolska Rada Regionalna, a stanowisko przyjęła wskutek inicjatywy kilku działaczy z regionu.

  Jacek Bachalski w rozmowie z "Głosem" nie ukrywał rozżalenia. Nie chciał jednak komentować zarzutów pod swoim adresem. - Autorzy wniosku pokazali swoją miałkość i są śmieszni. Szkoda słów - mówi Bachalski.

  W najbliższych czasie spotka się z liderem SD Pawłem Piskorskim. Chce usłyszeć, jak jego działalność oceniana jest w Warszawie. Niewykluczone, że po ewentualnym odejściu z SD, zwiąże się z SLD. Pogłoski o tym krążą od kilku tygodni. Jacek Bachalski mówi jednak, że rozmów z lewicą nie prowadził i jeszcze nie wie, jak potoczy się jego polityczna kariera.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  sld

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 19

  SD poznało się na Bachalskim, czy SLD uwierzy w jego ściemy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pójdzie do PSL

  Greg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

  Pewnie pójdzie do PSL bo tam go jeszcze nie było.Puści jakąś bajeczkę ,że czuje się rolnikiem bo ma kawałek ziemi rolnej i będzie liczył ,że zostanie nowym Pawlakiem ;-) hehe

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  może PIS

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 20

  może teraz Bachalski spróbuje z PISem, tam jeszcze go nie bylo, może PIS obsadzi go jako kota Jarka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo