Poznań: W Forcie II powstanie hostel

  Poznań: W Forcie II powstanie hostel

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prawie 340 metrów kwadratowych i 6 pomieszczeń w Forcie II Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wynajął poznańskiemu stowarzyszeniu Lepszy Świat. Będzie tam hostel, a w przyszłości być może także... sala koncertowa.
  Umowa najmu pomiędzy stowarzyszeniem a ZKZL obowiązuje na czas nieograniczony i zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Miesięczny czynsz wyniesie symboliczną złotówkę.

  Jak zapowiadają społecznicy, pruska budowla ma być jedną z atrakcji turystycznych podczas Euro 2012. Co dokładnie powstanie w jej prawym skrzydle?

  - Chcemy stworzyć hostel dla wolontariuszy i osób, które będą wspierać nasze działania. Dzięki temu będzie można skosztować klimatu prawdziwego pruskiego fortu - zapowiada Marcin Janasik, prezes zarządu Lepszego Świata.

  W innych pomieszczeniach znajdzie się miejsce przeznaczone na biuro rewitalizacji budowli, szkolenie wolontariuszy czy salkę, w której będą odbywać się projekcje filmów.

  - Prace, które doprowadzą to miejsce do stanu użyteczności, rozpoczniemy od razu. Równolegle przeprowadzimy kwesty uliczne i akcję rozdawania ulotek - mówi M. Janasik. Dodaje też, że stowarzyszenie bardzo liczy na hojność poznaniaków, bo rewitalizacja fortu pochłonie sporą kwotę pieniędzy.

  - Bardzo chcielibyśmy jeszcze otworzyć salę koncertową. Ale by wynająć większą część budowli, musimy znaleźć inwestora - informuje M. Janasik.

  ZKZL nie wyklucza, że w przyszłości tak się właśnie stanie. Jak podkreśla Magdalena Gościńska, rzecznik ZKZL, współpraca ze stowarzyszeniem układa się dobrze.

  - Mamy nadzieję, że jeśli będzie wola obu stron, to obecność Lepszego Świata się zwiększy. To grupa ludzi z ciekawymi pomysłami i warto im pomóc - przyznaje M. Gościńska.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo