Poznański sąd obniżył wymiar kary dla mordercy

  Poznański sąd obniżył wymiar kary dla mordercy

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj poznański Sąd Apelacyjny obniżył wymiar kary 19-letniemu Alanowi F. z Rumii z dożywocia do 25 lat więzienia. Dla jego kolegi, 26-letniego Łukasza B. z Trzcianki, apelacja nie okazała się skuteczna. A to oznacza, że uprawomocnił mu się wyrok dożywotniego pozbawienia wolności za zamordowanie 25-letniego mieszkańca Trzcianki.
  Zabili z błahego powodu - żeby zabrać mu samochód. Młodzi ludzie, uzależnieni od narkotyków, uciekli z ośrodka Monaru na Pomorzu. Podróżowali po Polsce kradzionymi autami. Tak we wrześniu 2009 r. dotarli do Trzcianki, rodzinnego miasta 26-letniego Łukasza B. Docelowo zamierzali ukraść samochód wraz z dokumentami i uciec za granicę. Wymagało to "eliminacji" kierowcy, który zatrzymał się dla dwóch autostopowiczów.


  Łukasz B., który siedział z tyłu, zacisnął na szyi kierowcy kawałek linki holowniczej. Alan F. dźgał go nożem. Ciało zamordowanego wrzucili do lasu i odjechali. Po kilku dniach zwłoki znalazła kobieta zbierająca grzyby. Zabójcy tymczasem podróżowali. W Niemczech policja przyłapała ich na kradzieży paliwa. Zostali wydani Polsce.

  Alan przyznał się do winy, a nawet próbował jej ciężar wziąć dla siebie. Deklarował, że nie planowali zabójstwa kierowcy, któremu chcieli zabrać samochód. Przyznał jednak, że "obezwładnienie" człowieka poprzez duszenie linką może być śmiertelne. Sąd drugiej instancji uwzględnił szczerość jego skruchy. Obniżył mu karę do 25 lat. O jej skrócenie może się ubiegać po 20 latach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo