Piła: Przemytnicy wpadli przy pakowaniu papierosów do busa

  Piła: Przemytnicy wpadli przy pakowaniu papierosów do busa

  MIN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nielegalne papierosy o wartości ponad 160 tys. zł na posesji przy ul. Wiosny Ludów.
  Piła: Przemytnicy wpadli przy pakowaniu papierosów do busa

  ©Komenda Powiatowa Policji w Pile

  Informacja o tym, że na terenie jednej z posesji przy ulicy Wiosny Ludów w Pile mogą znajdować się duże ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy, dotarła do pilskich kryminalnych w poniedziałek około 19. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn, którzy w pomieszczeniu gospodarczym pakowali kartony oznaczone obcojęzycznymi napisami.

  Podczas kontroli pomieszczeń gospodarczych zabezpieczonych zostało ponad 10.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kolejne 8.000 paczek, policjanci odnaleźli w zaparkowanym na podwórku samochodzie dostawczym.

  Na miejscu zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Piły. Wartość zabezpieczonego mienia została wstępnie oszacowana na kwotę blisko 162.000 złotych.


  - Śledczy będą teraz ustalać, jakie było źródło pochodzenia zabezpieczonych papierosów - mówi Tomasz Wojciechowski, rzecznik pilskiej policji. - Nie są również wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie - dodaje.

  To pierwszy konflikt z prawem 31 oraz 30- letniego mieszkańca Piły. W przeszłości nie byli oni notowani przez policję. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo