Poznań: Pożar na Dworcu Głównym PKP

  Poznań: Pożar na Dworcu Głównym PKP

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dwie osoby odwiezione zostały do szpitala po tym jak około godziny 17.15 w holu Dworca Głównego PKP w Poznaniu wybuchł pożar.
  Kiedy wybuchł pożar, w kiosku nie było sprzedawcy

  Kiedy wybuchł pożar, w kiosku nie było sprzedawcy ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Kłęby czarnego dymu zaczęły wydobywać się z kiosku z zegarkami i upominkami stojącego na holu Dworca Głównego PKP w Poznaniu.

  - Przed okienkami nie było długich kolejek - mówią kasjerki spółki Przewozy Regionalne. Jednak policjanci i pracownicy agencji ochrony ewakuowali ponad sto osób znajdujących się w holu.

  Pierwszy do gaszenia ognia przystąpił patrol policji - policjantka oraz jej kolega z Komisariatu Dworcowego. Oni też powiadomili strażaków o pożarze.

  Płonęły między innymi zegarki i przedmioty z tworzywa sztucznego. Gryzący dym okazał się na tyle toksyczny, że i policjantka i policjant poczuli się źle. Po przybyciu karetki pogotowia na sygnale odwiezieni zostali do szpitala Raszei.


  - Nie doszłoby do tego zatrucia, gdyby podróżni byli bardziej zdyscyplinowani. Niektórzy jednak bagatelizowali polecenia służb i mimo dymu starali się wejść do sklepów znajdujących się obok kiosku - ubolewa Tomasz Nowak, zastępca dyrektora oddziału spółki Dworce Kolejowe.

  Około godziny 18.30 podróżni znów mogli wejść na hol dworca.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo