Stargard kolejnym miastem na mapie wstydu Lecha Poznań

Karol Maćkowiak
Stargard kolejnym miastem na mapie wstydu Lecha Poznań Grzegorz Dembinski
Kompromitująca porażka z Błękitnymi Stargard Szczeciński (1:3) to nie pierwszy przypadek w ostatnich latach, kiedy Lech Poznań przynosi kibicom i miastu wstyd.

2009: Stal Stalowa Wola 0:0 k. 1:4, 1/16 finału Pucharu Polski
Kolejorz jest w wielkim kryzysie, przez 120 minut rywalizacji nie potrafi strzelić gola Stali Stalowa Wola i ostatecznie odpada z rozgrywek z ostatnią drużyną I ligi. Z Lecha śmieje się cała Polska.

2012: Olimpia Grudziądz 1:2, 1/16 finału Pucharu Polski

Po odpadnięciu z Ligi Europy (porażka w dwumeczu z AIK-iem Sztokholm), Lech żegna się z krajowym pucharem. Kolejorz jest nad przepaścią.

2013: Żalgiris Wilno 0:1, III runda kwalifikacji Ligi Europy
Podopieczni Mariusza Rumaka ośmieszają się z półamatorami z Litwy. W rewanżu Lech wygrywa 2:1, ale to i tak zbyt mało, by awansować do kolejnej rundy.

2013: Miedź Legnica 0:2, 1/8 finału Pucharu Polski

Pucharowa niemoc trwa w najlepsze. W cztery minuty (74. I 78. min.) Lech traci dwa gole i odpada z krajowego pucharu.

2014: Stjarnan Gardabaer 0:1, III runda kwalifikacji Ligi Europy
Na Islandii pisze się kolejny rozdział hańby Lecha – porażka 0:1 to jedna z większych potwarzy w historii polskiego futbolu. Pucharowa jesień kończy się dla poznaniaków już latem. Piłkarze stają się pośmiewiskiem.

2015: Błękitni Stargard Szczeciński 1:3, 1/2 finału Pucharu Polski
Wydawało się, że "wyczynu" przeciwko Islandczykom nie da się pobić. Otóż da się.