Poznań: Miasto dogadało się z TriGranitem w sprawie budowy...

  Poznań: Miasto dogadało się z TriGranitem w sprawie budowy dworca

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kilkumiesięczne negocjacje w sprawie umowy partycypacyjnej pomiędzy Urzędem Miasta a firmą TriGranit, która ma zbudować nowy dworzec PKP, zakończyły się we wtorek porozumieniem. Określa ono, jak infrastruktura ma powstać, w jakim terminie i kto za nią zapłaci.
  W pierwszym etapie TriGranit i PKP wybudują i sfinansują drogi oraz niezbędną kanalizację deszczową, dla obsługi dworca kolejowego.

  Jak twierdzi Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania, w miarę uruchamiania pod inwestycje kolejnych terenów - obszaru Wolnych Torów oraz nieruchomości znajdujących się w sąsiedztwie - za budowę kanalizacji odpowiedzialny będzie Aquanet.

  - Ulice zbudujemy wtedy, gdy będzie potrzeba - zaznacza prezydent Kruszyński, który już wczoraj parafował treść umowy.
  Jej uroczyste podpisanie zaplanowano na przyszły tydzień. Odbędzie się ono w obecności prezydenta Węgier, który będzie gościł wtedy w Poznaniu. Miasto ma reprezentować Jerzy Stępień, zastępca prezydenta.

  Tomasz Lisiecki, prezes spółki TriGranit podkreśla, że nowy dworzec kolejowy powstanie jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012.

  Jego zdaniem, budowa obiektu zajmie spółce 10 miesięcy. Nim wykonawca wystąpi o pozwolenie na budowę, musi uzyskać najpierw decyzję środowiskową a później lokalizacyjną. TriGranit spodziewa się, że będzie mógł złożyć wniosek o decyzję lokalizacyjną jeszcze w marcu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo