Koszykarze z Poznania znów mistrzami Polski oldbojów. W finale wygrali z Lublinem

LUMAR
Oldboje Poznania, mistrz Polski
Oldboje Poznania, mistrz Polski Archiwum
W Działdowie odbyły się szóste już mistrzostwa Polski oldbojów (+50). Po raz drugi z rzędu tytuł mistrzowski wywalczyli koszykarze z Poznania. W grupie eliminacyjnej poznaniacy wygrali 42:25 z Działdowem, 47:40 z Koszalinem i 54:35 z Gdańskiem, a w półfinale byli lepsi od Zielonej Góry – 42:27.

W spotkaniu finałowym, podobnie jak w ubiegłym roku, przeciwnikiem Poznania była drużyna z Lublina. I znów lepsi byli poznańscy koszykarze, którzy wygrali 42:33.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Tomasz Szafrański, a w najlepszej piątce znalazł się także Jarosław Marcinkowski. Obaj wyróżnieni to w niedalekiej przeszłości znakomici koszykarze Lecha.

W Działdowie grały także "juniorki starsze". Poznanianki zajęły trzecie miejsce, ustępując ekipom Działdowa i Torunia.

Oldboje Poznania, mistrzowie Polski: Tomasz Mietliński, Paweł Podolski, Tomasz Szafrański, Wojciech Wiese, Przemysław Jurkowlaniec, Andrzej Dolczewski, Jarosław Marcinkowski, Robert Dąbrowski, Andrzej Foerster, Maciej Piekarczyk, Jerzy Dysma, Tomasz Szymańczyk.