Zawodniczki Akademii Judo święciły triumfy na międzynarodowym turnieju judo w Suchym Lesie!

Vanessa Machnicka nie miała sobie równych w kategorii 52 kg
Vanessa Machnicka nie miała sobie równych w kategorii 52 kg Fot. Archiwum Akademii Judo
W Suchym Lesie odbył się XII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych. Ponad 1000 zawodników z 92 klubów rywalizowało na sześciu matach o najwyższe laury.

W kategorii młodzików i juniorów młodszych był to oficjalny Puchar Polski, zaliczany do rankingu Polskiego Związku Judo. W sobotę walczyły dzieci i młodzicy.

- Tym razem szczęście nie dopisywało naszym zawodnikom, pomimo zaciętych pojedynków nie udało się przebić nikomu do strefy medalowej. Zła passa odmieniła się w niedziele podczas Pucharu Polski juniorek młodszych. Dwie nasze zawodniczki wywalczyły złote medale. Vanessa Machnicka zwyciężyła kategorie wagową 52 kg wygrywając 5 walk i
pokonując w finale Aleksandrę Kaletę z Wolbromia. Eliza Wróblewska stanęła na najwyższym stopniu podium w wadze do 63kg , podobnie jak Vanessa, wygrywając 5 walk. Najbardziej zaciętą walką okazała się walka półfinałowa, w której przez piękny ippon pokonała Basię Kulik z Warszawy- obecnie numer 1 w rankingu PZJudo - podkreślił trener i prezes Akademii Judo Poznań, Radosław Miśkiewicz.

Piąte miejsce zajęły natomiast młodziczki Akademii Judo: Olga Jarmuż 40kg oraz Marta Potocka 44kg. Dzięki tym rezultatom Akademia Judo została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej klubów wśród kobiet oraz trzecim miejscu w klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn.