Leszno: Prywatny inwestor zbuduje rondo

  Leszno: Prywatny inwestor zbuduje rondo

  Karolina Dworakowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Poznańskiej i Fabrycznej w Lesznie w ciągu drogi krajowej nr 5. Za około dwa miesiące w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie rondo.
  - Zbuduje je prywatny inwestor, który obok stawia dwa supermarkety - wyjaśnia Dominik Kaźmierczak z Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

  Obiekty handlowe przy Fabryce Pomp buduje ostrowska firma Budrem. Powstaną tam dwa supermarkety: Tesco oraz Obi, które mają być gotowe już w październiku tego roku. W związku z pojawieniem się tych placówek handlowych, niezbędne są zmiany po to, by zapewnić bezpieczeństwo w ruchu w tym rejonie Leszna.

  W pierwszym etapie przebudowy skrzyżowania nie będzie utrudnień dla kierowców. Jednak później miasto będzie musiało wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Budowa ronda ma potrwać około 60 dni i zakończyć się w maju.

  Tymczasem na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się najważniejsza inwestycja drogowa Leszna, czyli gruntowna modernizacja krajowej "piątki" w granicach miasta. Na tę inwestycję samorząd otrzymał duże dofinansowanie.

  - Roboty zaczniemy właśnie od ronda na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Fabrycznej, następnie będziemy przebudowywać Al. Piłsudskiego, aż do ul. Popiełuszki. Tam również powstanie rondo. To będzie pierwszy etap modernizacji "piątki" w granicach Leszna - zaznacza Dominik Kaźmierczak.

  W następnej kolejności w planie jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 z ul. Geodetów, przy wyjeździe z miasta w kierunku Wrocławia.

  - Wszystkie prace będziemy się starali wykonać tak, aby nie zamykać ulic. Być może zdarzy się sytuacja, że wprowadzimy ruch wahadłowy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale nie powinny być one bardzo uciążliwe - mówi Kaźmierczak.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo