Poznań: Udana zbiórka krwi na Dębcu

  Poznań: Udana zbiórka krwi na Dębcu

  BART

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dużym powodzeniem cieszyła się wczorajsza akcja oddawania krwi, zorganizowana w ramach szkolnego wolontariatu w Zespole Szkół Licealno-Technicznych numer 19 na Dębcu.
  - Wzięło w niej udział 60 osób, nie tylko uczniów i nauczycieli. Przyszło też wielu mieszkańców z Dębiny i Dębca - mówi koordynująca przedsięwzięcie mgr inż. Anna Szutarska-Ziętkiewicz, nauczycielka fizyki.

  Zbiórkę krwi zorganizowano w dębieckiej szkole już po raz szósty. Cenny dar został przekazany na potrzeby poznańskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, który wspomógł szkołę w organizacji akcji.

  - To przedsięwzięcie wpisuje się w nasze motto, które można określić zdaniem: Pomagać innym, pomagać samemu i uczyć, jak pomagać - dodaje A. Szutarska-Ziętkiewicz.

  ZSL-T nr 19 mieszczący się przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. może się pochwalić wieloma akcjami charytatywnymi. Właśnie zakończyła się tam zbiórka obuwia dla dzieci z Afryki, niebawem rozpocznie się kolejna zbiórka pomocy dla zwierzaków, organizowana razem z Fundacją Animalia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo