Biedrusko: Ruch wahadłowy z powodu przebudowy drogi

  Biedrusko: Ruch wahadłowy z powodu przebudowy drogi

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej w Biedrusku. Niestety, na remont drogi wojewódzkiej Pamiątkowo-Baranowo trzeba jeszcze poczekać. A jeżdżący do Poznania mieszkańcy Murowanej Gośliny muszą teraz szczególnie uważać.
  Od poniedziałku w okolicach osiedla Zielone Wzgórza (w miejscu przyszłego skrzyżowania obwodnicy tej miejscowości z drogą do Bolechowa) wprowadzono ruch wahadłowy. Jest on sterowany sygnalizacja świetlną.

  Od przyszłego poniedziałku natomiast jadący z Murowanej Gośliny do Poznania przez Biedrusko napotkają w tej miejscowości na utrudnienia. Tego dnia planowane jest rozpoczęcie budowy kanalizacji. Wykonawca zapewnia, że całkowite zamknięcie drogi nie jest planowane.


  - Największe niedogodności spowoduje budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa jezdni. Wtedy najprawdopodobniej wprowadzimy ruch wahadłowy - tłumaczy Maciej Raczak, z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki, wykonawcy remontu.

  Po zakończeniu przebudowy, droga od mostu na Warcie do skrzyżowania z placem Wolności w Biedrusku będzie poszerzona do sześciu metrów, a odcinek od skrzyżowania z pl. Wolności do przecięcia z ulicą Strzelców Konnych aż do 7,5 metra.

  W ramach modernizacji zmodernizowane zostaną też skrzyżowania z ulicami: pl. Wolności, drogą do pałacu, ulicą Chludowską oraz Strzelców Konnych. Na Świerczewskiego powstanie rondo, a piesi zyskają chodnik.

  Opóźnia się za to termin rozpoczęcia remontu odcinka drogi wojewódzkiej Szamotuły - Przeźmierowo (między Pamiątkowem a Przeźmierowem). W ramach tego remontu ma być przebudowane skrzyżowanie ulicy Rynkowej z Szamotulską.

  Jak jednak wyjaśnia Paweł Katarzyński z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, firmy drogowe przysłały tak wiele pytań dotyczących warunków przetargu, że przełożono termin składania ofert. Zainteresowani uzyskaniem zamówienia mogą je składać do 30 marca. Zwycięzcę poznamy nie szybciej niż 30 kwietnia, a prace najpewniej zaczną się po kolejnym miesiącu.

  Tymczasem przy drodze są drzewa do wycięcia.
  - Ustalając harmonogram robót, wykonawca może wybrać dogodny termin na wycinkę - zapewnia Paweł Katarzyński z WZDW.

  Remont musi być zakończony do końca lipca przyszłego roku i rozliczony do końca października 2012. Roboty są dofinansowane ze środków UE.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo