Hokej na trawie: Na początek wiosny Grunwald Poznań zdecydowanie lepszy od Pomorzanina

AZS AWF wygrał 9:2 z Wartą
AZS AWF wygrał 9:2 z Wartą Grzegorz Dembiński
Po zimowej przerwie wznowione zostały rozgrywki w pierwszej lidze hokeistów. W najciekawszym spotkaniu lider tabeli Grunwald Poznań, aktualny wicemistrz Polski, pokonał w Toruniu mistrza kraju Pomorzanina Toruń 5:2, umacniając się na czele ligowej stawki.

Mimo, że gospodarzem niedzielnego meczu był formalnie Grunwald, spotkanie rozegrano w Toruniu. Poznaniakom nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa. Poznańscy wojskowi objęli prowadzenie już w piątej minucie i nie oddali go do końca.

Dwie bramki dla Grunwaldu zdobył Tomasz Dutkiewicz (16, 44 – obie po krótkich rogach), a po jednej Waldemar Rataj (5), Karol Majchrzak (40) i Michał Poltaszewski (44), a dla Pomorzanina: Karol Szyplik (21) i Michał Nowakowski (45. kr. róg).

W derbach stolicy Wielkopolski Warta Poznań wysoko przegrała z AZS AWF Poznań 2:9 (1:4). Katem warciarzy okazał się Mateusz Hulbój, który uzyskał sześć bramek. Oba zespoły mogły czuć się jak u siebie, bo Warta mecze w roli gospodarza rozgrywa na boisku poznańskiej AWF. Akademicy nie dali zielonym żadnych szans i zrobili krok na drodze do turnieju finałowego mistrzostw kraju, umocnili się bowiem w czołowej czwórce tabeli. Stało się tak tym bardziej, że zajmujący dotychczas piątą lokatę UKH Start 1954 Gniezno przegrał na wyjeździe z LKS Gąsawa 2:3. Gnieźnianie po tej porażce spadli na szóste miejsce, zamieniając się lokatami z drużyną z Gąsawy.

Sytuacja zielonych, w przeszłości wielokrotnych mistrzów Polski, jest coraz trudniejsza. Warta zajmuje przedostatnie miejsce z takim samym dorobkiem zaledwie trzech punktów, co zamykająca tabelę Polonia Środa Wielkopolska. W pierwszej wiosennej kolejce średzianie ambitnie walczyli, zwłaszcza do przerwy stawiali zacięty opór faworytom, ale na własnym boisku przegrali 0:4 (0:1) z AZS Politechnika Poznańska, który został wiceliderem.

Od strefy spadkowej oddaliła się Siemianowiczanka, po nadspodziewanie wysokim zwycięstwie 6:1 (4:0) z LKS Rogowo.