Piłkarze ręczni Nielby bez szans w Zabrzu. To już 20. porażka zespołu z Wągrowca w ekstralidze

W przedostatnim meczu zasadniczej części rozgrywek PGNiG Superligi piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zgodnie z przewidywaniami przegrali wysoko na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 23:37. To już 20. porażka żółto-czarnych w sezonie. Choć nielbiści mają jeszcze do rozegrania siedem spotkań, ich degradacja jest już praktycznie przesądzona, a szanse utrzymania wyłącznie czysto matematyczne.

Beniaminek z Wągrowca był w Zabrzu bez szans, choć gospodarze wcale nie weszli w mecz zbyt dobrze. Po pięciu minutach było jednak 4:1 dla Górnika, który systematycznie powiększał przewagę. Między 15. a 39. minutą trwał jednostronny popis podopiecznych Patrika Liljestranda, którzy niepodzielnie panowali na parkiecie. Dopiero w ostatnich 20 minutach, kiedy losy spotkania były rozstrzygnięte, a rozluźnieni zabrzanie dawali zawodnikom Nielby nieco więcej swobody, gra trochę się wyrównała.

W środę Nielba w zaległym meczu 19. kolejki, ostatnim w zasadniczej części rozgrywek, podejmować będzie o godzinie 17 Azoty Puławy. Z kolei w sobotę, 11 kwietnia w pierwszym spotkaniu w grupie spadkowej (o miejsca 9-12), podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zmierzą się przed własną widownią ze Śląskiem Wrocław.

Górnik Zabrze – Nielba Wągrowiec 37:23 (21:12)

Górnik: Suchowicz, Kicki, Kornecki – Tatarincew 6, Kuchczyński 5, Jurasik 4, Orzechowski 4, Tomczak 4, Buszkow 3, Daćko 3, Gromyko 3, Niedośpiał 2, Bednarczyk 1,. Niewrzawa 1, Twardo 1, Niedźwiecki 0.

Nielba: Konczewski, Marciniak – Tórz 6, Radzicki 4, Gąsiorek 3, Oliferczuk 3, Tarcijonas 2, Widziński 2, Biniewski 1, Matłoka 1, Pietrzkiewicz 1, Pawlaczyk 0, Skrzypczak 0.