Zwycięstwa poznańskich trzecioligowców. Warta pokonała Tarnovię, a rezerwy Lecha Unię z Solca

Sobotnie mecze 20. kolejki kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi nie przyniosły niespodzianek. Prowadząca w tabeli Warta Poznań przed własną widownią zasłużenie pokonała Tarnovię Tarnowo Podgórne 2:0 i pozostała w fotelu lidera. Zieloni wyprzedzają Sokoła Kleczew, który wygrał na wyjeździe z Chełminianką 2:1, dzięki korzystnemu bilansowi spotkań bezpośrednich. Serię zwycięstw kontynuuje zespól Lecha II Poznań, który we Wronkach pewnie wygrał z Unią Solec Kujawski 3:0 i systematycznie przesuwa się w górę tabeli.

Piłkarze Warty potwierdzili dobre przygotowanie do ligowych zmagań zasłużenie sięgając po kolejne trzy punkty. Gdyby podopieczni trenera Tomasza Bekasa wykazali lepszą skuteczność – ich wygrana mogła być bardziej okazała. Beniaminek z Tarnowa Podgórnego dopiero po przerwie, kiedy przegrywał już 0:1, trochę się "otworzył" starając się zagrozić bramce Bartosza Pawłowskiego.

Trwa seria zwycięstw drużyny Lecha II, która we wszystkich spotkaniach rozegranych w tym roku (sparingowych, pucharowym oraz dwóch ligowych) odniosła zwycięstwa. Tym razem wyższość podopiecznych Patryka Kniata musiała uznać walcząca o uniknięcie degradacji Unia Solec Kujawski, która przegrała na stadionie we Wronkach 0:3.

W drużynie Lecha II wystąpiło sześciu zawodników pierwszej drużyny Kolejorza. Tym razem byli to: bramkarz Maciej Gostomski oraz Maciej Wilusz, Szymon Drewniak, David Holman, Krystian Sanocki i Krystian Zulciak.

Wicelider Sokół Kleczew, choć już w drugiej minucie stracił gola zasłużenie przywiózł trzy punkty z Chełmna wygrywając z Chełminianką 2:1. Podopieczni trenera Andrzeja Ostańskiego bardzo szybko "odwrócili" losy spotkania, bo już po 12 minutach to oni prowadzili.

Sobotnie mecze 20. kolejki trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Warta Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:0 (1:0). Bramki:
1:0 Krystian Łukaszyk (43), 2:0 Adrian Laskowski (88).

Lech II Poznań – Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Maciej Wilusz (45), 2:0 Piotr Kurbiel (71), 3:0 Niklas Zulciak (83).

Włocłavia Włocławek –Victoria Września 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Daniel Szymański (20), 0:2 Arkadiusz Juchacz (30).

Unia Swarzędz – Nielba Wągrowiec 0:0
Chełminianka Chełmno – Sokół Kleczew 1:2 (1:2). Bramki:
1:0 Tomasz Grzelecki (2), 1:1 Łukasz Cichos (6), 1:2 Tomasz Kowalczuk (12. karny).

Polonia Środa Wielkopolska – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 4:1 (2:1). Bramki: 1:0 Dawid Lisek (42), 1:1 Marek Szymanowski (43), 2:1 Jakub Solarek (45), 3:1 Krzysztof Bartoszak (65), 4:1 Bartoszak (76).

Centra Ostrów Wielkopolski – Sparta Brodnica 0:2 (0:1). Bramki
: 0:1 Damian Kupisz (15), 0:2 Kupisz (90. karny).

Pogoń Mogilno – Start Warlubie 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Przemysław Jagielski (7), 2:0 Przemysław Kędziora (40), 3:0 Kędziora (48), 3:1 Wojciech Mielcarek (54).

Mecz Jarota Jarocin – Wda Świecie odbędzie się w niedzielę o godz.15.