Poznań: Wielkie zainteresowanie targami Aktywni 50+

  Poznań: Wielkie zainteresowanie targami Aktywni 50+

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Panie ustawiały się w kolejce, aby skorzystać z makijażu

  Panie ustawiały się w kolejce, aby skorzystać z makijażu ©Fot. Paweł Miecznik

  Druga edycja targów Aktywni 50+ przyciągnęła w weekend tłumy nie tylko poznaniaków. Na imprezę przyjechały osoby nawet z dalszych miejscowości. Oprócz seniorów można więc było spotkać na targach również młode osoby z dziećmi, a nawet młodzież.
  Panie ustawiały się w kolejce, aby skorzystać z makijażu

  Panie ustawiały się w kolejce, aby skorzystać z makijażu ©Fot. Paweł Miecznik

  96 wystawców zaprezentowało swoją ofertę skierowaną do osób starszych. Z myślą o tych którzy szukają pracy zorganizowano warsztaty doradztwa zawodowego, w specjalnym punkcie można było skorzystać z konsultacji doradców.

  Wielu seniorów cieszyło się z możliwości skorzystania z licznych bezpłatnych badań profilaktycznych oraz uzyskania porady diabetologicznej i dietetycznej.

  Organizacje pozarządowe działające na terenie Poznania pokazały na targach bogatą i różnorodną ofertę.

  Na zwiedzających czekał też bardzo atrakcyjny program wydarzeń: warsztatów twórczych, edukacyjnych, zajęć sportowych, a także propozycji kulturalnych. Na koncerty Ireny Santor, Haliny Kunickiej, czy duetów operetkowych, Chóru Kameralnego UAM, Affabre Concinui przyszła wielopokoleniowa publiczność.

  Ci, którzy postanowili spędzić na targach cały dzień mogli wzmocnić siły odpoczywając w hali numer 3. Tu m.in. przygotowano stoiska Tradycyjnego Jadła, czy Smaków Wileńskich, które cieszyły się ogromnym powodzeniem.

  - Skorzystałam z bezpłatnego makijażu i porad wizażystki, ale przede wszystkim poszłam na te targi, by znaleźć dla siebie coś, czym będę mogła wypełnić swój czas na emeryturze - mówi Jolanta Zasada, świeżo upieczona poznanianka, która do naszego miasta przeprowadziła się z Wrocławia zaledwie cztery miesiące temu. - I znalazłam! Takie targi to doskonały pomysł - dodaje.

  Zdanie pani Jolanty podzielali chyba wszyscy seniorzy. A ci, którzy na tegoroczne targi nie dotarli, nie powinni przegapić ich trzeciej edycji w przyszłym roku.

  Przy organizacji targów Aktywni 50+ z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi aktywnie współpracowało Miasto Poznań oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. Patronat medialny nad imprezą objął "Głos Wielkopolski". Fotoreportaż z targów w najbliższą środę w "Głosie", w tygodniku 50+.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo