Bojanowo: Szkoda jest znikoma

  Bojanowo: Szkoda jest znikoma

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura Rejonowa w Rawiczu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie naruszenia dóbr osobistych Dariusza Tuszyńskiego, który w ostatnich wyborach samorządowych kandydował na stanowisko burmistrza Bojanowa. Tuszyński złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa po tym, jak ktoś w kilku miejscowościach gminy wywiesił obraźliwe plakaty, które sugerowały, że jest homoseksualistą.
  "Wszystkich dręczy dziś pytanie, czy burmistrzem gej zostanie" - tak zaczynał się kilkunastowersowy wiersz, w którym Tuszyńskiego nazwano także "pedałem", a jego Komitet Ponad Podziałami przerobiono na "Ponad Pedałami". Kandydat na burmistrza miał też dostawać SMS-y z pogróżkami, a jednemu z przyszłych radnych w trakcie jesiennej kampanii porysowano nawet lakier na samochodzie. Tuszyński zwrócił się w tej sprawie do prokuratury, która po kilku miesiącach umorzyła jednak śledztwo.


  - Podjęliśmy decyzję o odmowie wszczęcia postępowania z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu oraz braku interesu społecznego - mówi Michał Kordek, szef Prokuratury Rejonowej w Rawiczu.
  Tuszyński wybory przegrał i nie został burmistrzem. Jak przekonywał, miało to związek z "brudną kampanią", którą zgotowali mu polityczni przeciwnicy. Jego zdaniem, na słaby wynik mogły wpłynąć oszczerstwa, które kierowano pod jego adresem. Wprawdzie mógł dochodzić swoich praw w sądzie z powództwa cywilnego, ale nie zdecydował się na taki krok.

  - Wiele się w moim życiu zmieniło od czasu wyborów. Zmarł mój tato i miałem dużo ważniejsze problemy na głowie. Postanowiłem nie ciągnąć tej sprawy dalej i po prostu się z niej wycofuję - tłumaczy były kandydat na burmistrza Dariusz Tuszyński.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo