Menu Region

Co się dzieje w sobotę w Lublinie: imprezy, kina

Co się dzieje w sobotę w Lublinie: imprezy, kina

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kacper Sulowski

Prześlij Drukuj
* Spotkanie VIVA! Akcja dla zwierząt

Po raz kolejny spotkanie organizacji, której nie jest obojętny los zwierząt. Głównym obszarem jej działania jest ochrona praw zwierząt i poszanowanie ich życia, które człowiek sprowadza do bólu, strachu, stresu i cierpienia dla spełnienia swoich zachcianek czy osiągnięcia zysku.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 12.00, wstęp wolny.

* Wieczór Uwielbienia

Wieczór Uwielbienia w ramach Festiwal "Wiosna Gospel".

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, Lublin, ul. Akademicka 15, godz. 19.30, wstęp wolny.

* Urodziny lubelskiej grupy Amnesty International

Szesnaste urodziny AI, która jest międzynarodowym ruchem ludzi działających od 50 lat na rzecz poszanowania praw człowieka. Funkcjonuje na terytorium ok. 150 państw i terytoriów, zrzesza ponad 2,8 mln członków i członkiń na całym świecie. Podczas imprezy zagrają: The Crows i Highlow.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, ul. Wieniawska 15a, godz. 20.00, wstęp - 5 zł.

* Minimum - Maksimum: Pure

Pure to pochodzący z Wiednia, a mieszkający w Berlinie artysta audio-wizualny, którego muzyka jest abstrakcyjną i oniryczną narracją, uciekającą spomiędzy jakichkolwiek ram gatunkowych.
Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 5a, godz. 21.00, wstęp - 10 zł.

* Koncert "Papa Zura"

Papa Zura i jego niesłychane gramofony.
Opium Cafe, Lublin, ul. Langiewicza 16, godz. 21.00, wstęp - 5 zł.

* Spektakl "Zły"

Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok.
Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Popiełuszki 6, godz. 19.00, bilety - 12 zł ulgowe, 20 zł normalne.

* 18. Studenckie Konfrontacje Filmowe

Program Konfrontacji, jak w poprzednich latach, będzie próbą zderzenia dzieł uznanych mistrzów z najnowszymi reżyserskimi odkryciami, talentami i zjawiskami współczesnego kina.
Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka, Lublin, ul. Radziszewskiego 16, godz. 19.45, bilety - 15 zł na pojedynczy film, 120 zł karnet.

* Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie

Dziewiąta odsłona festiwalu, który, jak co roku w marcu, wyrusza w Polskę i jak co roku zaczyna swą trasę w Lublinie. Tym razem lubelska edycja jest najdłuższa w całej historii, potrwa do 13 marca.
Dom Kultury Skarpa, Lublin, ul. Przytulna 4, godz. 18.00, wstęp wolny.

DYSKOTEKI* Wunderwaffe V10

Tej nocybędziemy wspominać poprzednie edycje i świętować jubileusz. Gościem będzie naprawdę utalentowany duet DJ’ów ze Szczecina z ekipy Madhouse Collective, start - godz. 21.00.
Kawiarnia przy Chatce Żaka, Lublin, ul. Radziszewskiego 16, wstęp - 7 zł.

* Roots Defender Gra United Forces of Dub Oraz Spotyka Roots Revival - JSM

Pobłogosławiony przez przebywającego obecnie w Azji Jaszolawsparty całą batalią dubów, dubplate'ów i najnowszych basowych numerów King Dubeara przybywa do Cax Mafe, start - godz. 21.00.
Cax Mafe, Lublin, ul. Staszica 1, wstęp - 7 zł.

* Sobota w Graffiti

Cykliczne Soboty w Graffiti to: dobra taneczna muzyka, przyjemna klubowa atmosfera i alternatywa dla lubelskich dyskotek. Parkiet rozgrzewają taneczne przeboje z lat 60., 70., 80., i 90, start - godz. 20.00.
Klub Graffiti, Lublin, Aleja Piłsudskiego 13, wstęp - 5 zł, panie do 21 free, studenci I roku free.

* Single Ladies Night

Specjalna impreza dla wszystkich singli, dla pierwszych stu osób drinki zapoznawcze gratis, start - godz. 21.00.
Klub Place, Lublin, ul. Okopowa 5.

* Soundbar Mafia

Imprezę w klimacie house i tech-house rozkręcą dj’e: Glasse, Optymist, Tobias Manou i Syndyk, start - godz. 21.00.
Klub SoundBar, Lublin, Aleje Racławickie 2a, wstęp - 10 zł.

* Poprawiny 18stki Elvisa

Zagrają: Alan White i Facto, specjalnie dla gości czeka 18 butelek wysokoprocentowego napoju, start - godz. 21.00.
Klub Czekolada, Lublin, Krakowskie Przedmieście 19, wstęp - 10 zł.

* Rozpusta

Najbardziej grzeszna impreza w mieście. Od 21 do północy panie piją za darmo, start - godz. 21.00.
Klubokawiarnia Archiwum, Lublin, ul. Akademicka 4.

* Największa impreza w mieście

Impreza cykliczna, start - godz. 21.00.
Klub Fashion, Lublin, ul. Hempla 5.

WYSTAWY* Wystawa fotografii "Destrukcja" Pawła Błachnio

Paweł Błachnio - absolwent wydz. Organizacji i Zarządzania Politechniki Lubelskiej, przez sześć lat związany z Lubelskim Towarzystwem Fotograficznym.
Galeria Pomost, Lublin, ul. Kiepury 5a, wstęp wolny.

* Wystawa "Miejsce" Jacka Wierzchosia

Na obecnej wystawie w Młodym Forum Sztuki Galerii Białej, prezentuje czarno-białe fotografie. Jest to pierwsza część rozbudowanego cyklu pt. "Miejsca", który dotyczy różnych, instytucjonalnych sytuacji. Owe miejsca właśnie, autor fotografuje wyłącznie wówczas kiedy są tymczasowo nieczynne. Wystawa czynna do 1 kwietnia.
Galeria Biała, Lublin, ul. Narutowicza 32, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii Marcina Sudera: "Harmonia życia"

Wystawa będzie prezentowana w ramach Międzynarodowego Dnia Solidarności z Tybetem. Autor zaprezentuje cykl zdjęć powstały w obozie uchodźców birmańskich na granicy tajsko-birmańskiej.
Przestrzeń Działań Twórczych Tektura, Lublin, ul. Wieniawska 15a, wstęp wolny.

* Wystawa "Ambrotypy"

Autorem wystawy jest Roman Krawczenko, który odtworzył metodę mokrej płyty kolodionowej, opracowaną przez Anglika Frederika Scotta Archera. Stosuje technikę ambrotypii (pozytywowe obrazy na szkle powstające w jednym egzemplarzu). Wystawa, którą przywiózł ze sobą z Krymu, składa się z cykli martwych natur, portretów i fotografii inscenizowanych.
Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, Lublin, ul. Grodzka 21, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii Wojtka Korneta "Cały ten Jazz"

Wystawa fotografii Wojtka Korneta wykonanych podczas charytatywnego koncertu jazzowego "Dzień Szakala" 21 listopada ubiegłego roku w Teatrze Bajka w Warszawie. Wystawa czynna do końca marca.
Klub Cax Mafe, Lublin, ul. Staszica 1, wstęp wolny.

* Wystawa fotografii Marcina Sudera "Afganistan. Pragnienie życia"

Wystawa bardzo ciepło i intymnie ukazuje ludzi, których autor spotkał w ciągu swojego miesięcznego pobytu w Afganistanie. Dzięki nim bieda milionów Afgańczyków zyskuje ludzką twarz i staje się również problemem dotyczącym widza. Zdjęcia można będzie podziwiać do 17 marca.
Akademickie Centrum Kultury Chatka Żaka, Lublin, ul. Radziszewskiego 16, wstęp wolny.

* Wystawa malarstwa Krzysztofa Raczyńskiego

Z zamiłowania malarz. Od 1988 członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, a od 2000 roku, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Kilkanaście wystaw w kraju i za granicą. Brał też udział w kilku wystawach zbiorowych, między innymi w wystawie "Bliźniemu swemu" w listopadzie 2007 roku w warszawskiej Zachęcie. Wystawa czynna do 21 marca.
Galeria Wirydarz, Lublin, ul. Grodzka 19, wstęp wolny.

* Wystawa "Uzbrojenie polskie i obce XIV - XX w."

Podstawowa zawartością wystawy jest uzbrojenie zaczepne i ochronne z różnych okresów, pokazane w porządku chronologicznym i typologicznym. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Polskie malarstwo historyczne i balistyczne"

Jest to niewielka wystawa niespełna 30 obrazów wybranych pod kątem tematycznym i prezentowanych według chronologii wydarzeń. Pośród tych wydarzeń najważniejsze to: obrona Częstochowy, odsiecz wiedeńska, bitwa pod Raszynem, odwrót armii napoleońskiej spod Moskwy, bitwa pod Stoczkiem, sceny z wojny polsko - bolszewickiej. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka ludowa regionu lubelskiego"

Zbiór prac, fotografii i obrazów przedstawiających dzieła malarskie, rzeźby i wyroby kowalstwa z naszego regionu. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Monety i medale na ziemiach polskich X - XX w.

Jest to prezentacja zarówno dziejów pieniądza, jak i historii sztuki medalierskiej w Polsce. Jest jedną z nielicznych stałych wystaw numizmatycznych w naszym kraju. Autorkami scenariusza są: w części odnoszącej się do monet Małgorzata Koperwas i Jolanta Ścibior, w części odnoszącej się do medali Małgorzata Koperwas. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa "Sztuka zdobnicza polska i obce"

Zbiór prezentuje wytwory rzemiosła polskiego i obcego powstałe od XVI do XX wieku. W obrębie ekspozycji wydzielono cztery odrębne przestrzenie, w których prezentowane są meble z różnych epok. Wystawę można oglądać we wtorki, czwartki piątki i soboty w godzinach: 10.00 - 17.00 oraz w środy i niedziele w godzinach 9.00 - 18.00.
Zamek Lubelski, Lublin, ul. Zamkowa 9, bilety: normalne - 7,50zł, ulgowe - 5,50zł.

* Wystawa stała w Dworku Wincentego Pola

W zabytkowej części dworku na stałej wystawie prezentowana jest literacka biografia W. Pola, efekty prac badawczych z dziedziny geografii i etnografii, rękopisy utworów, wizerunki poety, fotografie najbliższych osób, pamiątki rodzinne. W pomieszczeniach dolnej kondygnacji prezentowane są wystawy czasowe; literackie, historyczne, geograficzne oraz sztuki. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Dworek Wincentego Pola, Lublin, ul. Kalinowszczyzna 13, wstęp wolny.

* Wystawa "Historia miasta"

Wystawa ukazuje dzieje miasta od okresu osadniczego (VI - VIII wiek) do roku 1944. Historię Lublina ilustrują zabytki archeologiczne, ikonograficzne, portrety osób, które swoje życie i pracę związały z naszym miastem, wyroby rzemieślników lubelskich, druki ulotne, m.in. dotyczące przemysłu lubelskiego itp. Z ostatniej kondygnacji Bramy Krakowskiej, tzn. z wysokości ok. 33 metrów ponad poziomem ulicy, można podziwiać panoramę miasta. Wystawę można oglądać w dni powszednie w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Brama Krakowska, Lublin, Plac Łokietka 3, bilety: normalny - 4,50 zł, ulgowy - 3,50 zł.

* Wystawa "Józef Czechowicz 1903 - 1939"

Celem wystawy jest przybliżenie biografii literackiej autora "w błyskawicy" szerszemu kręgowi odbiorców. Znalazły się na niej m.in. dokumenty, zdjęcia, rękopisy, tomiki poetyckie wydane za życia poety oraz powojenne wydania jego twórczości. Wystawa czynna jest od środy do soboty w godzinach: 9.00 - 16.00 oraz w niedziele od 9.00 do 17.00.
Muzeum literackie im. Józefa Czechowicza, Lublin, ul. Złota 3.

* Wystawa "Odnaleźć światło tamtych dni"

Artystka jest absolwentką PLSP im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką warsztatową. Uczestniczka licznych plenerów malarskich. W 2002 roku brała udział w projekcie "Zapomniana Przeszłość - Wielokulturowe Tradycje Lubelszczyzny".
Miejski Ośrodek Kultury, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, wstęp wolny.

* KINO BAJKA, Lublin, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533-88-72

Ludzie Boga (Francja, 15 l.) 12.30, 20.30
Czarny czwartek. Janek Wiśniewski Padł (Polska, 14 l.) 14.45, 18.30
Jak zostać królem (USA, 15 l.) 16.30

* CINEMA CITY LUBLIN PLAZA, Lublin, ul. Lipowa 13, tel. 81 535-25-00

Czarny czwartek. Janek Wiśniewski Padł (Polska, 14 l.) 10.00, 12.15, 18.45
Czarny Łabędź (USA, 15 l.) 21.00
Fighter (USA, 15 l.) 21.30
Jak zostać królem (USA, 15 l.) 14.20, 16.40, 19.10
Jan Paweł II. Szukałem was… (Polska, b. o.) 10.00, 14.00, 18.00
Jestem numerem cztery (USA, 12 l.) 14.45
Jeż Jerzy (Polska, 15 l.) 13.30, 17.00, 19.00, 20.45, 22.30
Matki w mackach Marsa 3D (USA, 7 l.) 10.15, 12.15, 14.15, 16.15, 18.15
Miś Yogi 3D (USA, b. o.) 10.00, 11.45, 15.15
Och, Karol 2 (Polska, 15 l.) 15.20
Piekielna zemsta 3D (USA, 16 l.) 21.45
Podróże Guliwera 3D (USA, b. o.) 10.15
Poznasz przystojnego bruneta (USA, Hiszpania, 15 l.) 12.00, 16.00, 20.30, 22.30
Rango (USA, b. o.) 10.30, 12.45, 15.00, 17.15, 19.30
Safari 3D (Niemcy, b. o.) 11.00
Sala samobójców (Polska, 15 l.) 11.00, 13.15, 15.30, 17.45, 20.00, 22.15
Skąd wiesz? (USA, 15 l.) 13.00, 17.30, 20.00, 22.30
Wojna żeńsko-męska (Polska, 15 l.) 12.30, 16.45, 20.15, 22.30

* LOT, Świdnik, ul. Wyszyńskiego 14, tel. 81 751-24-61

Ludzie Boga (Francja, 15 l.) 17.00, 19.15

* METALOWIEC, Kraśnik, al. Niepodległości 44, tel. 81 825-15-84

Nieczynne

* SYBILLA, Puławy, al. Partyzantów 6, tel. 81 886-33-88

Czarny czwartek. Janek Wiśniewski Padł (Polska, 14 l.) 18.15
Matki w mackach Marsa 3D (USA, 7 l.) 15.00, 16.45
Sanctum 3D (USA, 15 l.) 20.15

* STYLOWY, Zamość, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639-23-13

Ludzie Boga (Francja, 15 l.) 12.30
Sala samobójców (Polska, 15 l.) 18.45, 21.00
Jan Paweł II. Szukałem was… (Polska, b. o.) 15.00, 18.30
Jeż Jerzy (Polska, 15 l.) 16.45, 20.30
Matki w mackach Marsa 3D (USA, 7 l.) 15.00, 17.00

* ZORZA, Chełm, ul. Strażacka 4, tel. 82 565-54-22

Jak zostać królem (USA, 15 l.) 17.30
Och, Karol 2 (Polska, 15 l.) 19.30

TEATRY* TEATR IM. H. CH. ANDERSENA, Lublin, ul. Dominikańska 1, tel. 81 532-16-28
Końcówka - premiera - 17.00
* TEATR IM. JULIUSZA OSTERWY, Lublin, ul. Narutowicza 17, tel. 81 532-42-44
Wszystko dobre, co się dobrze kończy - 19.00
* TEATR MUZYCZNY, Lublin, ul. Marii Skłodowskiej - Curie 5, tel. 81 532-76-13

Ptasznik z Tyrolu - 18.00

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się