Wielkopolska: Białoruscy opozycjoniści czekają na laptop od...

  Wielkopolska: Białoruscy opozycjoniści czekają na laptop od Ciebie!

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czteroletni? Nie szkodzi. Ważne, żeby był sprawny

  Czteroletni? Nie szkodzi. Ważne, żeby był sprawny ©Fot. Andrzej Szozda

  Trwa akcja pomocy białoruskim opozycjonistom. "Głos Wielkopolski" i europoseł Konrad Szymański apelują do Wielkopolan: pomóżcie Białorusinom w kontaktowaniu się z resztą świata. Prosimy firmy i osoby prywatne o przekazanie im laptopów - tak nowych, jak i używanych.
  Czteroletni? Nie szkodzi. Ważne, żeby był sprawny

  Czteroletni? Nie szkodzi. Ważne, żeby był sprawny ©Fot. Andrzej Szozda

  Aleksander Milinkiewicz, jeden z liderów białoruskiej opozycji, kandydat na prezydenta Białorusi w 2006 roku, po niedawnym zaostrzeniu represji wobec krytyków Aleksandra Łukaszenki, poprosił przyjaciół z zagranicy o pomoc. Prośba jest bardzo konkretna - Milinkiewicz zaapelował właśnie o zbiórkę przenośnych komputerów.

  Europoseł Konrad Szymański i "Głos Wielkopolski" odpowiedzieli na ten apel rozpoczęciem zbiórki w Wielkopolsce.

  - Po szeroko zakrojonych represjach, jakie dotknęły przedstawicieli opozycji na Białorusi po 19 grudnia, laptopy z dostępem do internetu są często jedyną szansą, aby przedstawiać bez cenzury swoje poglądy, pisać blogi, czy kontaktować się z zagranicą - tłumaczy Konrad Szymański. I dodaje: -

  Opozycjoniści z największych białoruskich miast mają oczywiście dostęp do internetu, ale w mniejszych miejscowościach jest już z tym znacznie trudniej. I właśnie tam chcemy dostarczyć jak najwięcej przenośnych komputerów.

  Laptop może podarować każdy - tak firmy, jak i osoby prywatne. Warunek: musi być to sprzęt nowy lub góra 4-letni. Czekamy wyłącznie na komputery w pełni sprawne i o minimum następujących parametrach: procesor 1GHz, 512 MB pamięci RAM, twardy dysk 20 GB. Laptopy, które przekażemy Białorusinom, muszą też koniecznie mieć wbudowaną kartę Wi-Fi.

  Chcemy zebrać tyle komputerów, ile tylko się da. - Jesteśmy w stanie dostarczyć Białorusinom każdą ich ilość - zapewnia europoseł Szymański.

  Komputery można przynosić do jego wielkopolskich biur: w Poznaniu przy ul. Zeylanda 9/3 oraz w Lesznie, Pile, Koninie, Gnieźnie, Ostrowie Wielkopolskim i Luboniu (dokładne adresy na stronie internetowej www.konradszymanski.pl).

  Na laptopy czekamy do 31 marca. Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 61 847 38 25. - Liczymy, że Wielkopolanie nie zawiodą, i że uda się nam wspólnie pomóc białoruskim opozycjonistom - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego".

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Laptopy

  obiektywny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  Zachodnie sluzby specjalne np. CIA i inni moga im sfinasowac maja na to kase. Nie wiedzialem ze w Polsce jest tylu zamoznych ludzi ze rzucaja sie laptopami. Nastepny raz wyslijcie samochody dobrej...rozwiń całość

  Zachodnie sluzby specjalne np. CIA i inni moga im sfinasowac maja na to kase. Nie wiedzialem ze w Polsce jest tylu zamoznych ludzi ze rzucaja sie laptopami. Nastepny raz wyslijcie samochody dobrej markizwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo