Wojsko: Mundurowi szykują protest

  Wojsko: Mundurowi szykują protest

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Sprawa wydaje się już przesądzona: związkowcy reprezentujący służby mundurowe przygotowują się do protestu. Ich opinie dotyczące zmian w uposażeniu funkcjonariuszy przebywających na zwolnieniach lekarskich zostały wysłuchane i - jak mówią mundurowi - całkowicie zbagatelizowane. Tymczasem projekt ustawy o racjonalizacji uposażeń został już przyjęty przez rząd i przesłany do Rządowego Centrum Legislacyjnego.
  Projekt zakłada dostosowanie uposażeń funkcjonariuszy i żołnierzy na zwolnieniach lekarskich do zasad systemu powszechnego przewidujący (podczas nieobecności usprawiedliwionej chorobą wynagrodzenie służb mundurowych wynosiłoby 80 procent, a nie jak obecnie 100 procent pensji). To nie podoba się pracownikom służb, a projekt dotyczy: policjantów, żołnierzy, celników, strażaków, pograniczników, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Kontrwywiadu Wojskowego, Wywiadu Wojskowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu.

  - Odnosimy wrażenie, że decyzja już zapadła, żadne nasze argumenty nie są uwzględniane - mówi Andrzej Szary z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych w Wielkopolsce. I zapowiada: - Nie mamy wyjścia, wszystko wskazuje na to, że będziemy protestować. Jeszcze w tym miesiącu można spodziewać się decyzji dotyczącej formy protestu, terminu i miejsca jego przeprowadzenia.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie podoba im się.....

  Wacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Nie podoba im się to niech poszukają sobie innej pracy nygusy, a rząd niech do armii zatrudni chinczyków bo są tansi i lepsi. Nie bedzie z nimi tyle problemów co z naszymi.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo