Wielkopolska: Kulczyk nadal najbogatszy

  Wielkopolska: Kulczyk nadal najbogatszy

  Mateusz Pilarczyk

  7,4 mld zł - tyle wystarczy, aby zostać najbogatszym Polakiem. Miano to, tak jak i w ubiegłym roku, przypadło wielkopolskiemu biznesmenowi Janowi Kulczykowi. Oprócz niego w zestawieniu magazynu Forbes jest jeszcze siedmiu Wielkopolan.
  Pierwszy z nich znalazł się w połowie drugiej dziesiątki. Majątek Mariusza Świtalskiego, zajmującego się handlem i nieruchomościami, wycenia się na 950 mln zł. Na miejscu 18. w Polsce, a trzecim w Wielkopolsce jest właściciel PBG Janusz Wiśniewski z 915 mln zł. Zaraz za nim plasuje się niedawno wybrany senator Henryk Stokłosa z majątkiem szacowanym na 780 mln zł. Na 26. miejscu Forbes sklasyfikował małżeństwo Solange i Krzysztofa Olszewskich właścicieli firmy Solarisa z 700 mln zł na koncie. Trzydziestkę zamyka Grażyna Kulczyk. Oprócz niej na liście znajduje się też Bogdan Kaczmarek i Piotr Voelkel.

  Kryzys nie wpłynął na majątki setki najbogatszych Polaków. Według Forbesa w 2010 roku zgromadzili oni 78,5 mld zł, o prawie 19 proc. więcej pieniędzy, niż przed dwoma laty. W pierwszej trójce znalazł się także Zygmunt Solorz i Leszek Czarnecki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo